Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Зброя під контролем. 8 аргументів на користь того, що західна зброя в Україні у надійних руках
Зброя під контролем. 8 аргументів на користь того, що західна зброя в Україні у надійних руках
Вівторок 9 Серпня, 2022

Штучні скандали навколо буцімто застосування не за призначенням українцями зброї, отриманої від західних партнерів, останнім часом з’являються не лише в сюжетах російської пропаганди, а й у західному інформаційному полі.

Повідомляє Центр стратегічних комунікацій.

Закиди на адресу України абсолютно безпідставні, але водночас і дуже небезпечні. Адже вони здатні реально вплинути на аудиторії країн, з яких ми чекаємо на допомогу.

Західна зброя наразі є визначальною для здатності України чинити ефективний опір загарбникам. Це розуміють і в Києві, працюючи над зміцненням довіри з партнерами. Це розуміють і в Москві, намагаючись підірвати відносини довіри.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наводить вісім аргументів, чому зброя в Україні справді під надійним контролем і належно застосовується, а всі алярмістські повідомлення – шкідливі та безпідставні.

  1. Достовірна інформацією про використання наданої Україні зброї та військової техніки є – нею володіють відповідальні урядові структури України та держав-партнерів. 
  2. Організацією логістики військової допомоги Україні, комунікацією між військовими країн-партнерів та моніторингом займається Контрольний центр на базі Європейського командування Збройних сил США (EUCOM Control Center of Ukraine, ECCU), що знаходиться у Штутгарті. У Центрі, який був створений за результатами зустрічі міністрів оборони 42 країн у Рамштайні, працюють представники України і 15-ти держав-донорів.
  3. Представники всіх країн-партнерів офіційно запрошені в Україну для здійснення моніторингу використання озброєнь. З кожним партнером узгоджується комфортний для сторін формат співпраці.   
  4. Провідні партнери визначили спеціальних відповідальних за контролем над використанням озброєння. У серпні в посольстві США в Києві почав працювати  аташе з питань армії та оборони Гаррік Гармон (Garrick M. Harmon). Він відповідає у тому числі за моніторинг використання військової допомоги. У день прибуття до Києва аташе провів зустріч із міністром оборони України Олексієм Резніковим.  До призначення в Україну бригадний генерал Гармон керував U.S. Army Security Assistance Command (USASAC) – агенцією, що відповідає за програми міжнародної військової допомоги та постачання озброєнь.
  5. В Україні запроваджують систему НАТО з керування військовою логістикою LOGFAS. Україна вестиме облік озброєнь, техніки та іншого військового спорядження, так само, як це роблять у США.
  6. Інформація, яка може бути використана ворогом на шкоду обороні України, є державною таємницею. Це також стосується окремих аспектів про обсяги, розміщення та особливості застосування західної зброї. Така чутлива інформація не буде передаватись у ЗМІ чи будь-яким громадським організаціям, навіть з міжнародною пропискою.     
  7. На прохання країн-партнерів розголошується не вся інформація. Деякі партнери, керуючись власними національними інтересами, наполягають, щоб українська сторона не оголошувала про обсяги і номенклатуру наданої ними Києву допомоги.
  8. Білий дім, Міністерство оборони США, уряди європейських країни, що постачають Україні озброєння, не озвучували публічних претензій до України та не висловлювали сумнівів щодо ефективності його використання.

Допомагаючи Україні зброєю, Захід не прото рятує українців від геноциду. Це інвестиція у справедливий і стабільний міжнародний лад, в якому всі країни, і великі, і малі, можуть почуватися вільно та впевнено, не залежати від примх збожеволілих диктаторів.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors