Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Тарифи на газ та опалення в Україні не зміняться: як у Кабміні вирішили проблему
Тарифи на газ та опалення в Україні не зміняться: як у Кабміні вирішили проблему
Четвер 4 Листопада, 2021

В Україні тарифи на опалення не змінять у жодному з регіонів: відповідний Меморандум уже підписали Кабмін та представники міст. Подорожчання газу для тепловиків компенсують, вони також можуть купувати блакитне паливо у “Нафтогазу” за низькою ціною.

Крім того, не зміняться в опалювальному сезоні 2021/2022 і тарифи на газ. Усіх українців за замовчуванням перевели на річні ціни, котрі не змінюватимуться.

Причин для паніки немає: скільки заплатимо за комуналку

На європейському ринку ціна на газ злетіла до історичного максимуму, це вплинуло на ситуацію в Україні. Проте прості українці у своїх платіжках за комуналку наслідків енергетичної кризи не помітять.

Ось як вирішили проблему:

  • запровадили річні тарифи на газ (за ними вже сплачуємо за блакитне паливо) з фіксованою до кінця опалювального сезону 2021/2022 ціною;
  • “Нафтогаз” продає постачальникам газу та теплокомуенерго блакитне паливо за порівняно низькою ціною, це дає можливість утримувати тарифи і для населення;
  • із центрального бюджету до бюджетів населених пунктів спрямували 4% податку на доходи фізосіб, щоб вони могли з місцевих бюджетів компенсувати різницю у тарифах;
  • із державного бюджету виділятимуть субвенції для тих населених пунктів, яким не вистачає зібраних податків. У такому разі з держскарбниці компенсують 80% дефіциту теплокомуненерго.

Нагадаємо, Вартість опалення для населення у Білій Церкві не збільшиться, попри ріст тарифу: рішення виконкому

“Тарифи на опалення для населення не будуть підвищуватися ні в одному з регіонів. Це визначено Меморандумом, укладеним у межах Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України. Умови цього документа повинні виконуватися по всій Україні”, – пояснив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Меморандум – документ про наміри, який ще 30 вересня підписали Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, “Нафтогаз”, Кабмін та Офіс президента. Рішення про перегляд тарифів на опалення ухвалює місцева влада. Суть меморандуму: місцевим бюджетам залишили більше податків, “Нафтогаз” зобов’язали постачати газ за порівняно низькою ціною (7,4 грн за кубометр), натомість – ніхто не ухвалюватиме рішення підвищувати тарифи на тепло.

Ситуація складна, але контрольована

Питання проходження опалювального сезону фактично закрите. Ба більше, деякі українці з настанням холодів за комуналку заплатять навіть менше, ніж, наприклад, у вересні. Тариф на перші 250 кВт*година електроенергії знизили з 1,68 до 1,44 грн за кожну кВт*годину.

Також українці мають можливість уже платити вдвічі менше – за рахунок енергоефективності.

Також без перегляду тарифів на опалення суми в платіжках багато в чому залежать і від самих власників житла. Наприклад, витрати на тепло в багатоповерхівці з індивідуальним тепловим пунктом можуть бути в рази нижчими, ніж у такому самому будинку, який не пройшов тепломодернізацію.

І з державного, і місцевих бюджетів виділяють гроші на компенсацію такої модернізації (частину збирають сусіди, частина фінансується за рахунок енергоефективних програм). Якщо створити ОСББ, оформити заявку на участь у програмі, то в майбутньому можна заощаджувати на теплі тисячі гривень. Крім того, збільшиться і вартість квартир у такому будинку.

Також є можливість оформити субсидію, якщо на оплату комуналки в межах нормативів йде понад 15% доходу сім’ї (а для пенсіонерів і тих, хто мало заробляє, цей відсоток буде ще меншим). І в “червоних” зонах норматив уже збільшили на 50%, тобто розмір субсидії значно підвищили.

Але навіть без тепломодернізації щонайменше майбутній опалювальний сезон пройде без зміни цін. Витрати на комуналку не зміняться.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors