Ціни на газ знизяться, але заплатимо менше в березні, – Вітренко

ціна на газ, знизиться ціна на газ, заплатимо менше у березні

В Україні знизити тарифи на газ заднім числом не вдалося. В результаті в лютому прийдуть платіжки з урахуванням подорожчання, а зниження вартості блакитного палива українці відчують на собі тільки в березні.

Про це в інтерв’ю ЕП розповів в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. “Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки в березні. До речі, якщо б ми нічого не зробили, то за лютий в березні вони отримали б ще більше платіжки, приблизно на чверть.

Політик заявив, що він розраховує, що українці поставляться до такої ситуації з розумінням, але при цьому додає: “відчуваю, людям важко буде в лютому платити цю суму”.

Відзначимо, з 1 лютого тариф на газ встановлять на рівні 6,99 грн за кубометр для всіх постачальників. Така ціна буде закріплена до кінця опалювального сезону, до 31 березня 2021 року.

З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т. зв. абонплата). Зараз вона досягає 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожчою від 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

Читайте також, Українців не штрафуватимуть за несвоєчасну оплату газу чи тепла за січень, – Шмигаль

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас