Українців не штрафуватимуть за несвоєчасну оплату газу чи тепла за січень, – Шмигаль

Ціна на газ. Шмигаль

Українцям не будуть нараховувати пеню або штрафи, якщо вони вчасно не розрахуються за газ і тепло в січні.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він також порадив громадянам не переживати через цифри в платіжках.

Глава уряду також відзначив, що тарифи на тепло й гарячу воду не будуть змінюватися. Таку заяву він зробив в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV.

За його словами, уряд розпочав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ринки електроенергії та газу почали працювати правильно і зручно для людей. “По-перше, було встановлено граничну ціну на ринку газу з 1 лютого і до кінця опалювального сезону не вище 6,99 гривні за кубічний метр. По-друге, тарифи на тепло і гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє , після консультацій з урядом і депутатами НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. – Ред.) прийняла рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 гривні за кубометр”, – сказав Шмигаль

Прем’єр-міністр України також повідомив, що в уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету і встановлення чесних прозорих правил на ринку газу. “Кабміном буде ухвалено рішення про компенсацію домогосподарствам, в яких встановлено електроопалення. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи”, – зазначив голова уряду.

Водночас, додав прем’єр-міністр, уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради ініціюватиме ухвалення законопроекту про можливість передачі газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування. “Це – важливий елемент, який забезпечить справедливість формування ціни на розподіл”, – зауважив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас