Новий голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, який був ініціатором скасування переведення годинників навесні й восени, вважає, що Україна має повернутися до цього питання і зрештою залишитися на так званому “зимовому” часі.
Про це Стефанчук розповів на брифінгу після погоджувальної ради парламенту, повідомляє УП.
“Ми перейшли на літній час – і голосувати його (законопроєкт у другому читанні – ред.) у період літнього часу, мені видається, немає сенсу, тому що ідеологія, яка закладалася в цей законопроєкт, – це зберегти природний для України час +2, а це зимовий час.
Я думаю, що після того, як 30-го, здається, жовтня Україна перейде на зимовий час, ця дискусія має знову бути піднята, але вона має бути піднята в сукупності з рішеннями Європейського Союзу, які також висловилися за відмову від цих питань.
Читайте також: Рада не змогла скасувати перехід на літній час.
Але саме головне – вона має бути піднята, беручи до уваги основний фактор, який цьому (переходу) суперечить: це біологічні ритми і здоров’я громадян України. Тому що ми всі можемо відчувати, що ця зміна часових рамок, яка в Україні була введена, якщо не помиляюся, тільки у ‘81 році, ніякої логічно доведеної економії, крім пошкодження біоритмів і здоров’я людини, мені здається, не принесла.
Давайте почекаємо переведення України на зимовий час – і тоді продовжимо дискусію щодо цього питання”.
В ніч із 27 на 28 березня стрілки годинників в Україні перевели на годину вперед. Стефанчук сподівався, що це востаннє Україна перейшла на літній час.
Усі 27 держав-членів Євросоюзу у ніч на 28 березня перевели годинники на “літній час” попри наявність згоди про те, що від переведення треба відмовлятися.
У ніч на неділю 31 жовтня Україна перейде на зимовий час: годинники переводуть на 1 годину назад.
Читайте також: Переведення годинника в березні “зависло”: у “Слузі народу” озвучили сценарії для українців.