Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Кримінал > Жеваго на волі: суд у Франції відпустив мільярдера під заставу 1 млн євро – Reuters
Жеваго на волі: суд у Франції відпустив мільярдера під заставу 1 млн євро – Reuters
П’ятниця 6 Січня, 2023

У Франції вирішили звільнити з-під арешту українського мільярдера Костянтина Жеваго напередодні слухань 19 січня, коли розглядатиметься питання про його видачу Україні. Таке рішення ухвалив Французький суд у місті Шамбері. Хоча при цьому Жеваго потрібно внести заставу у розмірі 1 млн євро, повідомило агентство Reuters.

Зазначається, що 48-річного мільярдера Жеваго було заарештовано у Франції наприкінці грудня на запит України і відтоді він перебував під вартою.

Державне бюро розслідувань України заявило, що мільярдера розшукували за підозрою в розкраданні та відмиванні грошей, пов’язаних із зникненням 113 мільйонів доларів із банку-банкрута “Фінанси та кредит”. Але сам Жеваго заявив у суді, що він не зробив нічого поганого і не має бути екстрадований.

“Я вперше у в’язниці. Я не робив тих речей, у яких мене звинувачують у цій справі, я не заслуговую на це. Я прошу вашого дозволу залишити в’язницю до наступного слухання, і я зроблю все, про що ви попросили”, – сказав він на слуханні.

Суд міста Шамбері на сході Франції заявив, що погодився звільнити Жеваго під заставу 1 мільйон євро. Жеваго тепер не може покинути Францію, має здати владі два свої паспорти, тричі на тиждень з’являтися до місцевої поліції та відповідати на виклики.

Нагадаємо, що Україна видала ордер на арешт Жеваго у 2019 році, а міжнародний ордер – у 2021 році. Forbes Україна оцінило активи Жеваго у 2021 році у $2,4 млрд. На кінець 2022 року видання оцінило статки Жеваго у $1,4 млрд.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors