Гарне волосся і здоров’я шкіри голови – це досяжно!

Краса людини часто оцінюється за її станом голови – здорове волосся і шкіра підкреслюють тонкощі іміджу, формують приємне враження про людину. Але і ця частина тіла не позбавлена ​​ризику виникнення патологій. І як часто проблема посилюється застосуванням нібито лікувальних шампунів, лосьйонів і інших засобів гігієни!

Але практика лікування подібних захворювань демонструє ефективність тільки одного шляху – звернення до досвідченого і кваліфікованого трихолога.

Нерідко саме засоби догляду за шкірою голови не найвищої якості можуть викликати ускладнення і випадання волосся. Проблема може виникнути і на ґрунті ураження шкіри голови грибковими формами мікроорганізмів, під впливом інфекційних агентів. У числі причин – алергічні реакції, лишай. Дуже часто випадіння волосся і поява уражень шкіри на голові виникають як результат порушення обмінних процесів в організмі, зміни структури шкіри, її сухості і авітамінозу.

Неприваблива картина розвитку подібних патологій супроводжується появою алергічних висипань на поверхні голови, іноді – зі сверблячкою і болісними відчуттями. По всій шкірі голови поширюється лупа, з’являються ознаки лущення шкіри. Вогнища ураження можуть набувати червону пігментацію, а в районі їх локалізації відзначаються проблеми з волоссям. Вони стають сухими, ламкими, і дуже часто – випадають. У цих місцях може утворюватися суха кірка на шкірі. Одночасно розвивається фолікуліт, що супроводжується ураженням волосяних цибулин, кістами сальних залоз і іншими патологіями.

Всі ці ознаки свідчать про розвиток таких захворювань, як трихофітія, грибок шкіри на голові, екзема, псоріаз. Внаслідок порушення обміну речовин і проблем зі шкірою можуть розвиватися себорея, псоріаз, фолікульоз, фавус, мікроспорія. Характерною ознакою цих патологій є те, що кілька з них можуть вражати шкіру голови одночасно. А зміна структури волосся і їх випадання часто стає лише одним із симптомів.

Тільки сучасні діагностичні методи дозволять виявити причини захворювання, ідентифікувати симптоми і ймовірних збудників хвороби. Діагностика захворювань шкіри голови і волосся включає збір анамнезу та клінічний огляд для постановки попереднього діагнозу. Важливе місце в діагностиці подібних захворювань займає тріхоскопія шкіри голови і волосся. Більш коректно судити про перебіг і тип захворювання можна за результатами лабораторних досліджень.

Якщо вас турбують патології шкіри голови, якщо не вдається зупинити випадання волосся – не відкладайте рішення проблем до кращого часу! Воно не настане, поки проблема не буде вирішена. І в її вирішенні допоможуть компетентні і досвідчені лікарі відділення трихології з медичного центру «ДокторПРО». Зателефонуйте їм і дізнайтеся, як позбутися синдрому випадіння волосся!

Рекомендовано для Вас