Збережіть заклад! – колектив Білоцерківського тубдиспансеру звернувся до влади

білоцерківський тубдиспансер

Колектив Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру звернувся до влади з проханням зберегти заклад і робочі місця.

Відповідне колективне звернення від працівників диспансеру опублікувала Тамара Кирута на своїй сторінці у Facebook.

Пряма мова:

Колектив КНП КОР «Білоцерківський протитуберкульозний диспансер» звертається до Вас ,нашої влади,з проханням збереження нашого закладу, збереження робочих місць.
Згідно медичної реформи наш заклад приєднають до КНП КОР « Київський обласний фтизіатричний центр» м.Боярка, як відділення з послідуючим закриттям. Що вже призвело до отримання заробітної плати в квітні 2000 грн. і вивільнення за власним бажанням.
Наш заклад обслуговував жителів м. Біла Церква, 11 районів Київської області та м.Ржищів. В диспансері надавалась спеціалізована висококваліфікована стаціонарна допомога хворим на туберкульоз. Будівля закладу знаходиться в доброму стані, відповідає санітарним нормам та удосконалена під вимоги інфекційного контролю для безпеки співробітників та лікування пацієнтів. Матеріально-технічна база серед обласних диспансерів Київської області найкраща.
Туберкульоз- важка соціальна хвороба, беззаперечно залежна від соціально- економічного становища населення. Нестабільна економічна ситуація в умовах ведення війни, недосконала медична реформа, низкий соціальний рівень населення, асоційний склад більшості наших пацієнтів унеможливлює реорганізацію фтизіатричної служби м. Біла Церква та 11 районів Південного регіону Київської області. Вся профілактична робота та виявлення хворих перекладено на первинну ланку. Своєчасність виявлення на низькому рівні, хворі госпіталізуються вкрай важкому стані з великими поширеними процесами в легенях, незворотніми змінами,в анамнезі відсутність обстежень на туберкульоз 5-10 років. Частина хворих взагалі не зареєструвала декларацію у сімейного лікаря.
Показники захворюваності на туберкульоз свідчать про неблагополучний епідемічний стан в сільській місцевості, хворі не виявляються ( тому штучно показники захворюваності на туберкульоз занижені) і до того ж віддаленість диспансеру м. Боярка не залишає хворим можливості лікуватись (вартість проїзду, пересування в громадському транспорті, низький рівень життя, асоційний склад). Хворі будуть безконтрольні, що призведе до поширення туберкульозу серед жителів м.Біла Церква та районів Південного регіону.
Ми розуміємо необхідність медичної реформи, но на разі вона не досконала, не продумана і передчасна для фтизіатричної служби.
Просимо Вас допомогти нам в боротьбі з цією страшною хворобою. Ми розуміємо що об’єднання не минуче, но залишити нас як філіал, а не відділення. На базі нашого закладу можна відновити консультативний прийом жителів м.Біла Церква та прилеглих районів, лікування на стаціонарному етапі, організувати стаціонар денного перебування хворих на туберкульоз, що не виділяють КСП, але мають важку супутню патологію, а також хворих, що погано переносять хіміотерапію та з побічними реакціями на туб препарати. В наявності пересувна ФГ установка, що дає можливість поновити огляди неорганізованого сільського населення Південного регіону та жителів м.Біла Церква.
Об’єднання всіх цих етапів, в кінцевому результаті дасть позитивні здвиги і в результаті подолання епідеміі.

З повагою, колектив КНП КОР «БЦПТД»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас