Сьогодні, 10 червня, у місті Богуслав було взято проби води з річки Рось та отримано результати аналізів, які показали перевищення допустимих показників.
Про це повідомляє “Богуславводоканал” у Facebook.
“Просимо поки що відмовитися від купання в Росі, плавання на човнах, рибальства, напування тварин водою з річки та забору води”, – йдеться у повідомленні.
Засипали вапном і заборонили водоспоживання: яких заходів вживають через забруднення Росі хімікатами
Рівень гербіцидів у Косівському водосховищі на Київщині – більше як удвічі перевищує допустиму норму. Русло річки Рось уже засипали вапном, сподіваються так зменшити вплив хімікатів. Про це повідомили під час наради комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Подробиці чула кореспондентка “5 каналу” Анна Брикова.
Значної загрози для Київської області немає. Заходи вже вживають, наразі шукають кошти та спеціалістів. На наразі уточнили, що ці гербіциди є новітніми та не вивчені в Україні на достатньому рівні. Тому спочатку не було реагентів, щоб правильно визначити їх вміст.
“Порекомендували провести такі комісії, обмежити загальне водокористування. Тобто купання, риболовлю, водопій тварин. Було ухвалене складне рішення про припинення водопостачання до того часу, поки не буде відомо результатів аналізів. Забезпечено водою всі супермаркети, забезпечено роботу кіосків, які торгують привозною водою. І обмеження роботи дитячих садочків. Крім того, ми зв’язалися з науковцями, бо вже другий рік стикаємося з цими пестицидами. Вони порекомендували вжити заходів щодо внесення вапна”, – звітував керівник басейнового управління водних ресурсів річки Рось Петро Бабій.
Інші подробиці – дивіться у відео.
Щонайменше три сотні літрів хімікатів потрапили у водойму з мікроавтобуса, що перекинувся у ставок у селі Збаржівка на Вінниччині. Поліцейські встановлюють та розшукують осіб, причетних до забруднення водойми, яка впадає у річку Рось.
“Загалом у авто було 1,7 т хімічних речовин. 1 т – взагалі ніяким чином не пошкоджена. 700 л мали ознаки розгерметизації. І близько 300 л таки потрапило у водойму. Відкрито ряд кримінальних проваджень. За фактом викрадення хімічних речовин в особливо великих розмірах. Такий злочин карається до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також відкрито провадження за фактом забруднення води. Правопорушників наразі розшукують”, – відзвітувала речниця ГУ НП у Вінницькій області Анна Олійник.
Як повідомляє Київський рибоохоронний патруль, станом на 9 та 10 червня (08:15 год.) загибелі водних біоресурсів в межах Київщини по р. Рось не виявлено.
Всіх користувачів та громадських інспекторів рибоохорони в районі можливого ураження хімікатами попереджено про можливі ризики негативних наслідків.
Київський рибоохоронний патруль тримає ситуацію на постійному контролі! У разі виявлення фактів загибелі водних біоресурсів в межах Київщини – просимо оперативно повідомляти на «гарячу лінію» відомства за номерами: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.