З 1 липня в Україні суттєво зростуть штрафи для п’яних водіїв

Штрафи за п'янку за кермом

В Україні за керування автомобілем у нетверезому стані стане кримінальним проступком, а штрафи за це зростуть в рази.

22 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла закон (№2617-VIII), який посилює відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані та робить подібні правопорушення кримінальними злочинами.

Нова норма повинна була набрати чинності з 1 січня 2020 року, але парламент відклав цю дату на півроку і тому нові правила починають діяти з 1 липня.

Зокрема, під кримінальну відповідальність потрапляють управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

До 1 липня 2020 року штраф за керування авто в нетверезому стані становив 10 200 грн.

Кримінальний кодекс доповнено ст. 286-1, відповідно до якої караються штрафом від 17 000 до 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років наступні порушення:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Нова стаття Кримінального кодексу передбачає такі покарання:

  • при першому порушенні (зі списку вище) — від 17 тис. до 34 тис. грн (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на термін до 3 років;
  • при повторному правопорушенні – штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

02.07.20 Зеленський скасував кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ


Рекомендовано для Вас