Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів у ЄС 

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів у ЄС та ухвалив відповідну резолюцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Фінальне рішення щодо надання статусу кандидатів буде ухвалено на саміті країн ЄС, який проходитиме 23-24 червня у Брюсселі.

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС “невідкладно”. Те саме рекомендується для Грузії, “коли її уряд виконає” пріоритети, зазначені Європейською комісією.

У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок дорівнюватиме демонстрації лідерства, рішучості та бачення, кажуть євродепутати. Вони наполягають на тому, що не існує “швидкого шляху” для членства в ЄС і що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ.

Парламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії “недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу”, прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС.

У резолюції наголошується, що немає альтернативи розширенню, яке є “більш ніж колись геостратегічною інвестицією” у стабільний, сильний та об’єднаний ЄС.Перспектива повноправного членства в ЄС для країн, які прагнуть стати членами ЄС, відповідає власним політичним, економічним інтересам та безпековим інтересам Європейського Союзу.

Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення був “відновлений” та розблокований щодо Західних Балкан.

Новина оновлюється.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас