Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Воїну з 72 ОМБр Роману Дармограю присвоєно звання Герой України
Воїну з 72 ОМБр Роману Дармограю присвоєно звання Герой України
Четвер 7 Квітня, 2022

Указом Президента України майору Роману Дармограю присвоєно звання Герой України!  

Про це повідомила 72-а окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців.

Для нас він вже давно Герой! З 2015 року, одразу після закінчення Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного прибув у 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців на посаду командира взводу. 

Лейтенант швидко адаптувався до офіцерської посади. Командири, були вражені його здібностями. Перша бойова позиція взводного була у степах поблизу Волновахи, між українською Богданівкою та окупованим Петрівським. Під час її оборони Роман зарекомендував себе добре навченим і підготовленим командиром.  

Невдовзі очолив роту, яка брала участь у захопленні та утриманні териконів довкола Докучаєвська. Від його підрозділу противник у паніці тікав!  

Свого часу командування формувало зведений батальйон для участі у міжнародних навчаннях «Rapid Trident». Роману, без вагань, доручили очолити штаб. Командував батальйоном підполковник Олександр Вдовиченко, а його заступником був капітан Андрій Кизило, який у січні 2017 року захопив ворожі позиції під Авдіївкою і на його честь вони були названі. На жаль, 29 січня, Андрій, після влучання у бліндаж ворожого снаряду, загинув. Саме Дармограй за наказом командира батальйону змінив полеглого капітана на його посту і безпосередньо очолив оборону. Разом з друзями, такими ж молодими офіцерами Андрієм Верхоглядом та Василем Тарасюком, продовжував бити ворога доти, допоки противник не полишив своєї позиції. 

За роки війни Герою не доводилось відпочивати: бої за боями, ротація за ротацією, навчання, полігони…  

Мужність та командирська майстерність Дармограя відзначені орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та найвищим народним званням «Народний Герой України».  

Після Авдіївки, в якості заступника командира батальйону, Дармограй рік воював у районі Світлодарської дуги. Під час виходу бригади на ротацію, командування запропонувало молодому капітану очолити батальйон – той самий, в який Роман прийшов молодим офіцером. Ні у кого не виникало  жодного сумніву: «Зможе!». З такою ж упевненістю нашому Герою довірили вкрай важливий напрям оборони на Київщині, коли російський агресор пішов війною.  

Майор Дармограй професійно спланував та організував оборону населених пунктів Пухівка, Рожівка та Калинівка Броварського району, створивши ефективну систему вогню підрозділів механізованого батальйону. 9 березня, після майже чотиригодинного бою з рашистами, було знищено 17 танків, 3 БМП та до 55 окупанти.  

Високу державну нагороду Романові вручив Президент України Володимир Зеленський у Білій залі Маріїнського палацу.  

Не виникає жодного сумніву, що саме завдяки таким Героям ми переможемо російську навалу!

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors