Вже завтра, 19 січня, у Білій Церкві відбудуться заходи з нагоди Хрещення Господнього. Білоцерківці зможуть освятити воду та зануритись в ополонку.
19 січня Православні та греко-католицькі християни відзначають Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреще.
Традиційно цього дня прийнято освячувати воду і занурюватися в ополонку. Християни вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому в неї занурюються, щоб бути здоровими цілий рік.
Читайте також: У ПЦУ закликали не вважати українською традицією купання в ополонці на Водохреще.
Освятити воду білоцерківці зможуть 19 січня:
За результатами опитування, проведеного Біла Церква – БЕЗ ТАБУ в Telegram, лише 10% опитаних білоцерківців планують цього року купатися в ополонці на Водохреще.
Зануритись в ополонку на Водохреще білоцерківці зможуть на березі річки Рось біля ПЦУ Покрови Божої Матері та на Центральному пляжі.
Лікарі запевняють, що пірнання в ополонку – це великий стрес для організму людини, а особливо для тих, хто перехворів на коронавірус. Про це повідомив лікар Тарас Жиравецький, повідомляє ТСН.
Лікар каже, якщо людина перехворіла на Covid-19 півроку тому, то це ще півбіди, але якщо це відбулося нещодавно, пірнати в ополонку він не рекомендує.
Вартознати, як правильно підготуватися до купання в ополонці та не захворіти після крижаної води.
Якщо ви раніше не занурювалися в ополонку, то готуватися до цього треба заздалегідь. Для цього потрібно виконувати кілька процедур. Отже, за два тижні до Водохреще почати готувати організм: обтиратися холодною водою, приймати гарячий душ, виходити на вулицю в домашньому одязі на кілька хвилин.
Новачкам не варто занурюватися в ополонку при температурі нижче -5 градусів.
Не можна купатися на Водохреще у диких і непідготовлених водоймах. Ополонка повинна бути обладнана, а поруч повинні бути рятувальники. До 19 січня у багатьох містах готують ополонки у формі хреста та облаштовують безпечні до неї підходи. Поруч чергують рятувальники, поліція і медики.
За годину до пірнання слід обов’язково поїсти. А ось вживати алкоголь у день купання категорично заборонено.
Перед зануренням у воду потрібно провести розминку або пробігтися на місці.
До води не можна підходити у слизькому взутті, наприклад, гумових капцях. Вибирайте зручне, неслизьке і те, що легко знімається.
Жінкам рекомендується купатися в сорочках.
Сам процес адаптації до низьких температур полягає у щоденних купаннях у відкритих водоймах з поступовим збільшенням часу перебування у воді. Як альтернативний варіант, спеціалісти радять щоденний прохолодний душ з планомірним зниженням температури води.
Фото: FLY BC.
Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…
“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …
Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…
Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…
Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…
З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…