Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Відомого олігарха Жеваго затримали на території Франції
Відомого олігарха Жеваго затримали на території Франції
Середа 28 Грудня, 2022

Вчора, 27 грудня, французькі правоохоронці затримали екснардепа, акціонера банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго за запитом ДБР в елітному курорті Куршевель.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

“На виконання ухвали суду щодо тримання під вартою підозрюваного, працівники Бюро у тісній взаємодії з Офісом Генерального прокурора провели величезну роботу. Серед іншого, слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про видачу (екстрадицію) екснардепа до 38 країн. Протягом кількох місяців тривала тісна взаємодія з правоохоронцями різних країн, у тому числі органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки”, – розповіли у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

У підсумку, на підставі отриманої слідством інформації, 27 грудня в одному з готелів Куршевелю представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали акціонера банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит”. Після намагань оскаржити правомірність затримання, фігурант погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції.

“Цей випадок є яскравим свідченням того, що Офіс Генерального прокурора підтримує постійні зв’язки з іноземними колегами та регулярно співпрацює з ними аби всі особи, які можуть бути причетними до злочинів проти України чи українців постали перед справедливим судом. І це затримання вкотре доводить, що перед законом всі рівні і кожен, до кого є запитання в української правоохоронної системи рано чи пізно відповідатиме на них перед вітчизняним законом”, – заявив Генпрокурор Андрій Костін.

У ДБР повідомили, що сьогодні заплановано обрання екстрадиційного арешту Жеваго у суді міста Шамбері.

“На цей час готується необхідний пакет документів для його екстрадиції з Французької Республіки в Україну”, – додали у пресслужбі.

У межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку. 

Як пояснили свої дії у ДБР, підозрювані організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку.

“На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб”, – повідомили у пресслужбі ДБР.

Зокрема, арештовано акції підприємств підозрюваного на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

У Державному бюро розслідувань також повідомили, що ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors