Відкриють спортзали та басейни: з 1 червня має розпочатися черговий етап послаблення карантину

Спортзал карантин

Уже невдовзі любителі спорту матимуть змогу займатися у спортивних залах.

На третьому етапі послаблення карантину – з 1 червня відкриють спортзали та басейни, залізничні та автомобільні міжобласні перевезення. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар Віктор Ляшко.

“Із 1 червня, якщо будуть досягнуті деякі індикатори епідситуації, планується відкриття басейнів і спортзалів. Також відвідування освітніх занять у групах не більше ніж 10 осіб, наприклад, розпочнуть роботу автошколи. Також розпочнуть із 1 червня запуск залізничного транспорту та міжобласних перевезень автомобільним транспортом”, – сказав він.

“Щодо басейнів і спортзалів – сьогодні-завтра на сайті МОЗ ми розмістимо рекомендації щодо забезпечення протиепідемічних норм. Басейни ми раніше не розглядали на третьому етапі виходу, але нові дані, які з’явилися сьогодні, щодо поширення коронавірусу через водний шлях передач, зокрема, у воді, що підлягає постійній дезінфекції, дають нам змогу розпочати їх роботу”, – додав Віктор Ляшко.

Також, на своєму офіційному сайті Укрзалізниця повідомила про початок поступового відновлення руху пасажирських поїздів. Зокрема, компанія відкрила продаж квитків на 5 швидкісних поїздів Інтерсіті+, які відправляться в рейси з 1 червня.

  • №721/722 Київ-Харків,
  • №726/725 Київ-Харків,
  • №763/764 Київ-Одеса,
  • №711/712 Київ-Костянтинівка,
  • №740/739 Київ-Кривий Ріг.

Продаж квитків відкрито на половину місць у зазначених поїздах. В залізничних касах їх можна буде купити з 27 травня. Самі поїзди почнуть курсувати з 1 червня.

Ляшко зазначив, що умовами послаблення є показники інцидентності (не більше ніж 12 хворих на 100 тис. населення), завантаженості ліжок у лікарнях, визначених для лікування пацієнтів із коронавірусом (менше ніж 50%), середньої кількості тестувань ПЛР та ІФА (не менше ніж 12).

Слід зазначити, що у МОЗ пообіцяли найближчим часом опублікувати на сайті рекомендації щодо протиепідемічних норм, які повинні бути забезпечені у разі, коли власники вирішать відкрити спортзал або басейн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас