В Україні посилили правила карантину в “жовтій” зоні: що зміниться

посилили карантин у жовтій зоні, Україні посилили правила карантину в "жовтій" зоні, посилено карантин, біла церква жовта зона

Кабінет міністрів України на засіданні 24 листопада затвердив зміни до правил “жовтої” карантинної зони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Якщо раніше бізнес міг не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати, то за новими правилами потрібно обов’язково зчитувати спеціальним пристроєм QR-код.

Областям треба готуватися до нового спалаху коронавірусу. Про це заявили голова МОЗ Віктор Ляшко і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Голова МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що наразі в деяких країнах ЄС фіксується нових спалах коронавірусу і, попри покращення ситуації з COVID-19 в Україні, державі треба готуватися теж до повторного зростання хворих.

У “жовтій” зоні карантину вводять нові обмеження:

  • ✅ заклади зможуть працювати, якщо весь персонал вакцинований хоча б однією дозою (також за наявності негативного тесту або сертифіката про одужання). Це стосується і відвідувачів;
  • 💉жовтий сертифікат діятиме 30 днів (раніше було 120 днів);
  • 📱у закладах сертифікати повинні будуть зчитувати через додаток “Дія”, а не тільки дивитися, чи є він. У разі неналежної перевірки – штраф від 34 тисяч грн до 170 тисяч грн.

“Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають таку опціональність”, — зазначив під час засідання міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зокрема посилиться і контроль за наявністю COVID-сертифікатів: для перевірки тепер необхідно зчитувати їхній QR-код через додаток “Дія”, а не лише перевіряти візуальну наявність, а штраф за неналежну перевірку становитиме 34-170 тисяч грн, його накладатимуть на власника закладу.

“Представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифікату. Для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів. Достатньо своїм додатком “Дія” зчитати QR-код. Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату. Чинний чи не чинний”, — пояснив міністр.

Бізнеси та громадські заклади зможуть працювати лише за умови вакцинації однією дозою всього персоналу або наявності сертифікату про одужання. Відповідні документи також будуть обов’язковими для відвідувачів: їх зобов’язали мати документ про щеплення принаймні однією дозою, сертифікат про одужання або негативний тест. За новими правилами “жовтий” сертифікат, який вказує на вакцинацію однією дозою препарату, тепер буде чинним 30 днів замість 120 днів.

Ляшко відзначив, що в Україні фіксується спад тижневої кількості госпіталізації хворих коронавірусною хворобою в кожній області, а зайнятість ліжок з киснем з 22 листопада в кожному з регіонів вже є нижчою за 65%. Однак на тлі збільшення кількості хворих у Європі Україна також має бути готовою до повторного зростання кількості випадків захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас