Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > В Україні хочуть заборонити російську музику на радіо та телебаченні
В Україні хочуть заборонити російську музику на радіо та телебаченні
Вівторок 12 Квітня, 2022

Група народних депутатів із різних фракцій парламенту пропонує збільшити квоту на українські пісні в ефірі радіостанцій та телеканалів України до щонайменше 50% і водночас заборонити ротацію музики російських виконавців до завершення агресії рашистської федерації проти України.

Відповідний законопроект №7273 зареєстровано у Верховній Раді 11 квітня.

Авторами виступили низка народних депутатів з фракцій “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос”, групи “Партія “За майбутнє”.

Законопроект пропонує внести зміни до статті 9 закону “Про телебачення та радіомовлення” щодо введення квоти в 50% музичних творів українською мовою для радіостанцій та музичних телеканалів, а також доповнити її новою статтею, яка передбачає заборону відтворення музичної продукції російського походження.

Заборона на російську музику стосуватиметься також і на її виконання громадянами і резидентами держави-агресора. Такі треки не можна буде почути:

  • на радіо і телебаченні;
  • в розважальних закладах;
  • в громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників);
  • в закладах освіти, закладах культури та відпочинку;
  • в готельному та ресторанному бізнесі;
  • в кінотеатрах;
  • в громадському просторі.

Збільшення квот на українську музику

Водночас пропонують збільшення квот української музики в радіоефірі музичних радіостанцій та музичних телеканалів – до 50%.

Нагадаємо, наразі, згідно із законодавством, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% загального обсягу пісень впродовж доби, а також не менше 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 та між 15:00 та 22:00.

Однак, як зазначається в пояснювальній записці, практика застосування цих норм свідчить про недостатню ефективність.

“Тому є необхідність створення закону про квотування української музики в радіоефірі музичних радіостанцій і телеканалів на рівні не менше 50% ефірного часу шляхом удосконалення закону про квоти 2016 року, помилки якого призвели до можливості маніпуляцій деякими радіостанціями і як наслідок – саботажу закону про квоти, а також у забороні відтворення музичної продукції походження держави агресора”, – пояснюють ініціатори законодавчої ініціативи.Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors