Група народних депутатів із різних фракцій парламенту пропонує збільшити квоту на українські пісні в ефірі радіостанцій та телеканалів України до щонайменше 50% і водночас заборонити ротацію музики російських виконавців до завершення агресії рашистської федерації проти України.
Відповідний законопроект №7273 зареєстровано у Верховній Раді 11 квітня.
Авторами виступили низка народних депутатів з фракцій “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос”, групи “Партія “За майбутнє”.
Законопроект пропонує внести зміни до статті 9 закону “Про телебачення та радіомовлення” щодо введення квоти в 50% музичних творів українською мовою для радіостанцій та музичних телеканалів, а також доповнити її новою статтею, яка передбачає заборону відтворення музичної продукції російського походження.
Заборона на російську музику стосуватиметься також і на її виконання громадянами і резидентами держави-агресора. Такі треки не можна буде почути:
- на радіо і телебаченні;
- в розважальних закладах;
- в громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників);
- в закладах освіти, закладах культури та відпочинку;
- в готельному та ресторанному бізнесі;
- в кінотеатрах;
- в громадському просторі.
Збільшення квот на українську музику
Водночас пропонують збільшення квот української музики в радіоефірі музичних радіостанцій та музичних телеканалів – до 50%.
Нагадаємо, наразі, згідно із законодавством, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% загального обсягу пісень впродовж доби, а також не менше 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 та між 15:00 та 22:00.
Однак, як зазначається в пояснювальній записці, практика застосування цих норм свідчить про недостатню ефективність.
“Тому є необхідність створення закону про квотування української музики в радіоефірі музичних радіостанцій і телеканалів на рівні не менше 50% ефірного часу шляхом удосконалення закону про квоти 2016 року, помилки якого призвели до можливості маніпуляцій деякими радіостанціями і як наслідок – саботажу закону про квоти, а також у забороні відтворення музичної продукції походження держави агресора”, – пояснюють ініціатори законодавчої ініціативи.