У віці 101 року помер Борис Патон

Помер Борис Патон

На 102 році життя помер український академік у галузі зварювальних процесів та президент Національної академії наук Борис Патон.

Про це повідомив Володимир Зеленський.

“Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті.

І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець. Я щиро дякую долі за те, що в житті мені випала можливість особисто поспілкуватися з Борисом Євгеновичем. Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі. Мої щирі співчуття родині та близьким Бориса Євгеновича. Вічна пам’ять!”, – написав Володимир Зеленський, висловивши співчуття родині та близьким науковця..

Борис Патон – найстарший з академіків України, перший в історії Герой України, автор понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Патон лікувався в Інституті кардіохірургії ім. Амосова через численні захворювання серця. Причиною смерті — стала зупинка серця.

Борис Патон був президентом Національної академії наук 58 років: з 1962 до 2020 року. У березні цього року він не подав свою кандидатуру на вибори президента НАНУ та залишив посаду.

Рекомендовано для Вас