У Мін’юсті хочуть скасувати люстрацію всіх комуністів

Люстрація комуністів

Денис Малюська виступив з ініціативою скасування люстрації чиновників Компартії і тих, які працювали за часів СРСР, а також пропонує індивідуальний підхід для люстрації інших чиновників.

Пр це Міністр заявив у своєму виступі у Конституційному суді 24 червня.

Він пропонує розділити категорії, які записані у законі про очищення влади на 3 групи.

Перша – люстрація чиновників Компартії і тих, які працювали за часів Радянського союзу. З часів Радянського союзу сплило чимало років, і люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально й необґрунтовано, баланс інтересів явно порушено, і є втручання держави у приватне життя без державно-публічно обґрунтованого інтересу.
Тому цю категорію осіб, на нашу думку, слід із закону виводити. Вони не мають бути за жодних підстав люстрованими, жодного державно-публічного інтересу тут немає”.

Разом з тим, Малюська додав, що необхідно залишити під “автоматичною люстрацією”, топчиновників, членів уряду і керівників адміністрації президента – тобто тих осіб, які “з вірогідністю 99,9% впливали на формування державної політики у той час.

За словами міністра, у цьому “дійсно є сенс”, і тому це знайшло відображення у їхньому законопроєкті.

До решти “абсолютної більшості” люстрованих чиновників, на думку Малюськи, потрібно застосовувати “індивідуальний підхід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ


Рекомендовано для Вас