Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > У Білій Церкві затримали власника ботоферми на 5 тисяч фейкових акаунтів
У Білій Церкві затримали власника ботоферми на 5 тисяч фейкових акаунтів
Субота 3 Вересня, 2022

Кіберфахівці служби безпеки заблокували ботоферму, яка налічували близько 5 тисяч фейкових акаунтів, яку адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області, який наразі мешкає на Київщині.

«Армію ботів» використовували для поширення деструктивного контенту, зокрема для:

  • дискредитації Сил оборони України та керівництва держави;
  • виправдання збройної агресії рф;
  • розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.

За даними слідства, ботоферму на 5 тис акаунтів створив та адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області, який наразі мешкає на Київщині.

Задля конспірації він реєстрував фейкові акаунти через російські електронні поштові сервіси та віртуальні номери російських і білоруських мобільних операторів. В окремих випадках для їх верифікації використовував підроблені документи українських громадян.

«Готових» ботів зловмисник здавав в оренду або продавав зацікавленим особам, приймаючи оплату за свої «послуги» на банківську карту.

Встановлено, що його «клієнтами» були, зокрема, представники піар-підрозділів політичних партій і громадяни рф, які просувають в українському інформпросторі деструктивні та провокаційні матеріали.

Під час обшуків за адресою проживання адміністратора “бот-мережі” у м. Біла Церква вилучили комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності та спеціальне програмне забезпечення. 

Організатору ботоферми готують повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж) ККУ.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors