На території Київської області група чоловіків організувала виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Для цього вони облаштували низку підпільних цехів. В подальшому алкоголь із використанням підроблених марок акцизного податку збували в магазини та через інтернет-мережу.
Про це повідомила пресслужба поліції Київщини.
Викрили злочинне угруповання працівники слідчого управління поліції Київщини спільно УСР в Київській області ДСР України із залученням спецпризначенців за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури.
Встановлено, що незаконний бізнес організував 38-річний мешканець міста Біла Церква і 6 його спільників віком від 35 до 49 років. Зловмисники облаштували 2 підпільні цехи у нежитлових приміщеннях, розташованих в промисловій зоні міста Біла Церква, а також орендували 8 складів.
Чоловіки виготовляли товар в антисанітарних умовах із сировини невідомого походження. Підробку ділки збували підпільно через інтернет-сайт та в магазинах як продукцію відомих брендів по всій Україні. Замовлення доправляли клієнтам поштою, а також на власних автомобілях.
Правоохоронці з’ясували, що за добу фігуранти справи виготовляли до 500 літрів підробки, а щомісяця збували фальсифікату на 5 мільйонів гривень.
Працівники поліції провели 22 обшуки за місцями виробництва та зберігання контрафакту в місті Біла Церква. Під час слідчих дій вилучено, більше ніж 20 тонн спирту, пакувальну тару з маркуванням елітних брендів алкогольної продукції, автомобілі за допомогою яких здійснювалась перевезення контрафактної продукції, обладнання для виробництва контрафакту, чорнові записи, а також тютюнові вироби. Орієнтовна вартість вилученого алкоголю становить майже 10 мільйонів гривень.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. За скоєне чоловікам загрожує до п’яти років ув’язнення.
Наразі правоохоронці встановлюють джерела походження сировини та інших осіб, причетних до виготовлення та реалізації фальсифікату.