З 11 травня в Білій Церкві послаблюють карантин: запрацюють перукарні, салони краси, магазини непродовольчих товарів, стоматології та кафе на літніх майданчиках, можна буде ходити в парках та інше. Детальніше далі.
Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні Білоцерківського виконавчого комітету 8 травня.
Згідно цієї постанови кав’ярні зможуть запрацювати на літніх майданчиках і на виніс, але за умови, що вони зареєстровані операторами ринку харчових продуктів.
З понеділка в Україні буде дозволено працювати закладам торгового і побутового обслуговування населення, зокрема магазинам, розташованим у ТРЦ, за умови забезпечення персоналу і відвідувачів засобами індивідуального захисту. У приміщенні повинно перебувати не більше одного відвідувача на 10 кв. м.
Постанова дозволяє ресторанам і кафе, надавати послуги громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Також заклади зможуть продавати страви на винос.
Можна відкритися музеям та історико-культурним заповідникам, а театри, цирки та концертні організації зможуть проводити репетиції без глядачів.
Окрім цього уряд дозволив працювати підприємствам і установам, які забезпечують науково-тренувальний процес спортсменів національних збірних, а також діяльність психологів, адвокатів, нотаріусів та аудиторів.
А от школярі та студенти поки на заняття не повернуться, не працюватимуть і садочки, дитячі та спортивні майданчики.
Українці не зможуть поки відвідувати і зони розваг в ТРЦ.
З 11 травня послабили карантин для точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій та інших суб’єктів у сфері масової інформації, які забезпечують роботу ЗМІ та доставку контенту до телеглядача (провайдерів програмної послуги, операторів телекомунікацій, що забезпечують розповсюдження сигналу телебачення та радіомовлення), інших виробників аудіовізуального контенту.
Уряд дозволив працівникам ЗМІ проводити телезйомки та здійснювати іншу журналістську діяльності на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади тощо, за умови залучення до виробництва телепродукту в одному місці не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки сторонніх осіб, забезпечення усіх задіяних осіб засобами індивідуального захисту (у тому числі виготовленими самостійно) та дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
За таких же умов з 11 травня дозволена робота суб’єктів господарювання, пов’язаних з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі в студіях та павільйонах).
Дозволено діяльність підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю тощо за умови забезпечення осіб засобами індивідуального захисту, перебування в приміщенні не більш як однієї особи на 10 кв. метрів площі та дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.
Зможуть відновити діяльність музеї, музеї просто неба та історико-культурні заповідники без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту та дотримання карантину.
Зазначається, що безпосередній прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту (респіратори або маски, у тому числі виготовлені самостійно), може здійснюватися за рішенням власника (органів управління).
Також з 11 травня дозволять проведення репетицій, тренувань та інших заходів без глядачів у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за умови одночасного перебування не більше 50 осіб, забезпечення учасників засобами індивідуального захисту та дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.