Станом на зараз вже відремонтовано і облаштовано 59 укриттів у багатоповерхівках у різних районах міста. Про це повідомила пресслужба Білоцерківської МТГ.
У разі ракетної небезпеки рекомендують пройти в найближче укриття, яке знаходиться зазвичай у підвалах багатоквартирних будинків. Та чи можна було відчувати себе безпечно у неприведених до ладу приміщеннях? А саме так виглядали більшість підвальних приміщень, на початку повномасштабного вторгнення. І міська влада почала це змінювати.
Станом на зараз вже відремонтовано і облаштовано 59 укриттів у багатоповерхівках у різних районах міста.
Читайте також: Перелік адрес будівель з найпростішими укриттями в Білій Церкві
Проводячи огляд таких приміщень міський голова Геннадій Дикий наголосив: «Створена спеціальна комісія, як обстежує кожен будинок і приймає рішення щодо доцільності виконання робіт в укриттях, тому що не всі підвали у будинках дозволяють це зробити. Близько 70 укриттів ми вже зробили у комунальних закладах (школи, садочки, лікарні, приміщення установ культу та спорту). У минулому році ми розпочали роботи по укриттям, що розміщенні у багатоквартирних житлових будинках. У планах зробити всього 144 укриття».
Представник підрядної організації Олександр Рябов: «Був знятий шар ґрунту для того, щоб були витримані норми по висоті приміщення, повністю замінена електропроводка електромережі, встановлені розетки, вимикачі, нове освітлення, пофарбована стеля та повністю залита підлога. У цьому блоці знаходиться щит електроживлення з перекидним перемикачем, щоб можна було підключити резервне живлення, яке перемикається від основного на підключений генератор, щоб внутрішня напруга не потрапила на генератор і не перегоріло обладнання».
Представник підрядної організації Богдан Зборівський: «Окультурили вхідну групу, зробили навіс, замінили двері на металеві, переробили ще один навіс, який може бути задіяний для безпечного виходу з укриття у разі блокування центрального входу».
Надалі укриття зможуть виконувати ще й функцію місць обігріву у разі тривалого блекауту або відсутності опалення.
Міський голова Геннадій Дикий: «Це вже закуплені буржуйки, створений запас дров, обов’язково є генератор, ємкості для води».
Начальник КП БМР «ЖЕК №1» Олександр Ящук: «Міська влада забезпечила пічками, генераторами, кабелями з’єднаними з спеціальними розетками для зарядки телефонів. Також виділили акумуляторні ліхтарики. Там є місце для відпочинку, там можна погрітися, випити чаю».
Поступово після ремонту та облаштування всім необхідним ключі від укриттів будуть передаватися відповідальним мешканцям будинків.
Міський голова Геннадій Дикий: «Відповідальні люди під час повітряної тривоги мають відкривати ці укриття, щоб усі бажаючі люди, і не тільки мешканці цього будинку на час повітряної тривоги мали можливість зайти і перебути в безпечному місці.
Цього року ремонти укриттів у багатоповерхових будинках буде продовжено та збільшено їх кількість.