У Білій Церкві відкрили меморіальну дошку рок-музиканту Євгену Потоцькому

євген потоцький

14 червня у Білій Церкві відкрили пам’ятну дошку Євгену Потоцькому, поету та композитору, лідеру рок-гурту “Странники”.

14 червня, у день смерті видатного співака і композитора Євгена Потоцького, друзі та прихильники вшанували його пам’ять відкриттям пам’ятної дошки на будинку, де жив музикант.

Ідея щодо вшанування відомого білоцерківця досить довго висіла у повітрі. Але 5 років потому громадський активіст та голова ГО “Молода Просвіта Білоцерківщни” Костянтин Климчук запропонував встановити пам’ятну дошку. Проект радо підтримали колеги та прихильники творчості Потоцького, а дехто і приєднався до реалізації.

Від ідеї до реалізації пройшло багато часу, подолано багато бюрократичних та фінансових перешкод, і от сьогодні це сталося.

І майже через 20 років після смерті, у рік, коли музиканту мало б виповнитися 60 років, у день його смерті, на будинку по вул. Шептицького, 70, відкрили меморіал. Вшанувати пам’ять лідера гурту “Странники” прийшли друзі, колеги по музичному цеху, прихильники та просто небайдужі містяни.

“Женя – це людина-легенда. Завдяки йому Біла Церква у свій час стала відомою у музичних колах не тільки України, а і світу. Ми вдячні кожному, хто допомагав нам на кожному кроці створення меморіалу. І, звичайно, всім, хто прийшов сюди сьогодні”, – сказав Влад Скляр, один із співорганізаторів проекту.

Євген Потоцький був нащадком старовинного дворянського роду, про якого поляки зняли фільм, для цього спеціально приїжджали до Білої Церкви. Потоцький мав винятковий слух. Він успішно закінчив музичне училище імені Глієра по класу скрипки і грав майже на всіх музичних інструментах, хоча перевагу віддавав клавішним. А потім були “Странники”.

Відео телеканалу Місто:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас