Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > У Білій Церкві УПЦ відмовлялись віддавати храм ПЦУ: поливали людей з вогнегасника та заварили зсередини двері
У Білій Церкві УПЦ відмовлялись віддавати храм ПЦУ: поливали людей з вогнегасника та заварили зсередини двері
Понеділок 10 Липня, 2023

Вранці 10 липня, у Білій Церкві місцеві жителі прийшли в Спасо-Преображенський собор, який за рішенням міськради був переданий ПЦУ. Проте віряни зіткнулись із опором зі сторони прихильників УПЦ МП, один із яких (як повідомляють – священник) поливав людей з вогнегасника.

Двері храму були не лише закриті, але і заварені зсередини металевим щитом. Служитель МП, що закрився всередині, використовував вогнегасник, щоби перешкоджати у відкритті дверей. – повідомив митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря.

Протягом 10 днів прихильники Моспатріархату перешкоджали представникам нашої єпархії увійти в храм. Хоча майно з храму вони почали потроху виносити ще у травні, розуміючи, що ніяких законних прав на нього вони вже не мають.” – додав митрополит.

Зауважимо, що з 30 червня 2023 р. єдиним законним користувачем Спасо-Преображенського собору м. Біла Церква є Управління Білоцерківської єпархії ПЦУ.

Жодних законних підстав утримувати під своїм контролем храм у представників Моспатріархату – немає. Якби вони мали гідність, то виконали би рішення білоцерківської громади і звільнили би собор без створення «шоу» для подальшого тиражування антиукраїнською пропагандою.

Натомість за вказівкою митрополита МП Августина Маркевича, двічі нагородженого орденами РФ, було організоване силове протистояння. Розцінюю такі дії його і підлеглих як свідому проросійську провокацію.” – повідомляє митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря.

Після нормалізації обстановки в Спасо-Преображенському соборі відновляться богослужіння.

Як повідомив настоятель Микола Гопайнич, відтепер Спасо-Преображенський собор в громаді ПЦУ!

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors