Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > У Білій Церкві археологи виявили золотий скарб часів Гетьманщини
У Білій Церкві археологи виявили золотий скарб часів Гетьманщини
Середа 1 Листопада, 2023

У Білій Церкві археологи виявили унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, ймовірно, пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини. Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Про це повідомляє Інститут археології НАН України.

Зазначається, що архітектурно-археологічна експедиція Інституту продовжує здійснювати охоронні археологічні дослідження та супроводжувати вітчизняне будівництво. В ході робіт на території давнього міста у Білій Церкві науковці виявили та дослідили низку об’єктів давньоруського та козацького часів, знайшли велику кількість яскравих та різноманітних артефактів.

“Справжньою науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, скоріше за все, пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини. Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині”, — йдеться у повідомленні.

Усі знайдені предмети науковці передали на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України. У майбутньому вони увійдуть до експозиції музею.

“Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст — наш обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується”, — зазначають науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors