Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > У Білій Церкві власник перебудував пам’ятку національного значення
У Білій Церкві власник перебудував пам’ятку національного значення
Вівторок 12 Березня, 2024

У Білій Церкві перебудували пам’ятку національного значення, пов’язану із Тарасом Шевченком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Про це повідомляє громадська організація ”Україна Інкогніта”.

Власник перебудував будинок станційного доглядача, що входить до комплексу споруд Старої пошти. Зокрема знищено автентичний дерев’яний ганок, замість якого з’явилася цегляна прибудова, та замінено вікна на пластикові.

Ансамбль споруд старої пошти у Білій Церкві (Стара пошта) має статус пам’ятки національного ще від 1979 року.

Комплекс звели у 1825-1833 рр. на важливій поштовій дорозі Москва-Одеса коштом графині Олександри Браницької, – тітка поміщика Павла Енгельгардта (того самого, у якого згодом викупили Тараса Шевченка) та племінниці князя Григорія Потьомкіна.


Індивідуальний  проект розробив невідомий архітектор.

Комплекс займає площу близько 1,5 га і складається з двох частин. Перша частина – будівлі поштової станції, готелю і заїзду (ямщицька). В другій службові споруди – каретовня, кузня і стайня.

У 1846 р. в готелі поштової станції перебував Тарас Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії. У повісті «Прогулянка з задоволенням і не без моралі» він описує свій приїзд до Білої Церкви, де спинився спочатку в т. зв. «заїзді», який виконував спрощену роль поштового двору.

Будинок станційного наглядача, зауважимо, з’явився пізніше відвідин Тараса Шевченка, але він входить до історико-архітектурного комплексу, пов’язаного із його життям.

Нагадаємо – будинок станційного наглядача є пам’яткою національного значення і будь-які  роботи, тут можуть вестися лише з дозволу відповідних структур МКІП. Кардинальна ж перебудова/добудова – є кримінальним злочином.

Представники міської влади Білої Церкви та ГО «Україна Інкогніта» вже проінформували департамент культури і туризму КОДА. Там обіцяють негайно звернутися до правоохоронних органів, аби ті розібралися із ситуацією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors