ДТЕК Київські регіональні електромережі розповіли, як уникнути негараздів, що можуть статися від перевантаження електричних мереж.
В осінньо-зимовий період навантаження на електромережі збільшується в рази – користувачі одночасно вмикають всю електротехніку в своїх оселях, через що трапляються аварії що живлять квартири, будинки та цілі райони.
ДТЕК Київські регіональні електромережі застерігає про ризики перевантаження електричних мереж в осінньо-зимовий сезон та пропонує ТОП-5 порад з енергоефективності:
- При покупці побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, споживана потужність приладу вказана виробником – чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електропечам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам та праскам.
- Розподіляйте навантаження. Вмикайте найбільш енергоємні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Внутрішньобудинкові мережі цих будинків, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.
- Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай це час з 7:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. У ці години доводиться пік одночасної навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.
- Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. За можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні машини і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути аварійних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі.
- Майте контакти електрика, адже якщо проблема у межах будинку, це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкову мережу: балансоутримувач чи управитель вашого будинку (ОСББ, управлінська компанія, тощо) – у квартирі; власник житла – у приватному будинку.
У разі відключення світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади й ввімкніть «автомат». Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика. Не намагайтеся здійснити ремонт самостійно, це небезпечно!