Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Ситуація з пальним на українських АЗС може покращитись уже найближчими тижнями – експерт
Ситуація з пальним на українських АЗС може покращитись уже найближчими тижнями – експерт
Середа 18 Травня, 2022

Довоєнної стабілізації на ринку пального найближчим часом очікувати не варто. Ситуація з наявністю на АЗС пального може покращитись до кінця травня або на початку червня.

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко під час інформаційного телемарафону.

Він зазначив, що ситуація на ринку пального ускладнюється через розбомблені нафтобази та нафтопереробний завод, а також внаслідок складної логістики з європейських країн.

“Нам слід очікувати, що ситуація з наявністю пального покращиться десь до кінця травня та на початку червня, але можливе й підвищення цін. Дуже багато залежить, наскільки уряд поверне свою суб’єктність на ринку і зможе дійсно професійно регулювати цей ринок. І тому, якщо це відбудеться, то дійсно ситуація дещо полегшиться, але стабілізацію, яка була до війни, в умовах війни очікувати не варто”, – наголосив Омельченко.

В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою розв’язати питання його дефіциту 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизельне пальне на 40-43%.

Найбільші мережі АЗС запровадили обмеження на відпуск пального у розмірі 10-15 літрів для власників карт лояльності цих мереж, інші споживачі могли заправляти автомобіль не більше ніж на 5-10 літрів.

Станом на 16 травня у мережах АЗС середня ціна на бензин А-95 становила 40,12 грн/л, дизпальне – 43,25 грн/л.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на паливному ринку. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне пальне будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors