Ситуація з пальним на українських АЗС може покращитись уже найближчими тижнями – експерт

пальне україна, нема пального, бензин азс, нема бензину азс, нема топлива, нема дизельного палива, коли з'явиться бензин, немає бензину на азс

Довоєнної стабілізації на ринку пального найближчим часом очікувати не варто. Ситуація з наявністю на АЗС пального може покращитись до кінця травня або на початку червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко під час інформаційного телемарафону.

Він зазначив, що ситуація на ринку пального ускладнюється через розбомблені нафтобази та нафтопереробний завод, а також внаслідок складної логістики з європейських країн.

“Нам слід очікувати, що ситуація з наявністю пального покращиться десь до кінця травня та на початку червня, але можливе й підвищення цін. Дуже багато залежить, наскільки уряд поверне свою суб’єктність на ринку і зможе дійсно професійно регулювати цей ринок. І тому, якщо це відбудеться, то дійсно ситуація дещо полегшиться, але стабілізацію, яка була до війни, в умовах війни очікувати не варто”, – наголосив Омельченко.

В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою розв’язати питання його дефіциту 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизельне пальне на 40-43%.

Найбільші мережі АЗС запровадили обмеження на відпуск пального у розмірі 10-15 літрів для власників карт лояльності цих мереж, інші споживачі могли заправляти автомобіль не більше ніж на 5-10 літрів.

Станом на 16 травня у мережах АЗС середня ціна на бензин А-95 становила 40,12 грн/л, дизпальне – 43,25 грн/л.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на паливному ринку. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне пальне будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас