Спільна інспекція з бойовиками в районі зриву “тиші” скасовується

Спільне інспектування Шуми

Російські терористи “ДНР” висунули нові вимоги, які не обговорювалися під час Тристоронньої контактної групи щодо спільної інспекції позицій в районі села Шуми, які погрожував обстріляти Пушилін.

Про це заявили в Офісі президента.

Там повідомили, що українська сторона вранці 10 вересня отримала низку вимог від Росії та бойовиків, «які суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника».

«Віра у власну пропаганду та відірваність від реальності заважає їм адекватно оцінювати події, що відбуваються», — написали в ОП. 

Там кажуть, що формат інспекції передбачав цивільний одяг, відсутність одіозних представників і «суто технічну процедуру», але бойовики захотіли попіаритись.

«Якщо в Донецьку не здатні знайти на мапі Європи населений пункт Шуми Донецької області, претензії щодо якого ми чули неодноразово, й тепер у випадковому порядку обирають нові населені пункти для інспектування, то можемо хіба що поспівчувати», — йдеться у заяві Офісу президента. 

Як пише «Українська правда», у її розпорядження потрапив документ, у якому зазначені причини скасування інспекції. Серед нових вимог Росії та бойовиків, про які не йшлося під час позачергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи 9 вересня, зокрема:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- та відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що ці вимоги «грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості». І тому представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас