Соцопитування: на Білоцерківщині лідирує Віталій Гудзенко

Вибори Віталій Гудзенко

Вибори 2020 року увійдуть в історію як перша виборча кампанія в нових децентралізованих районах. Особливістю цих перегонів є нова процедура голосування, яка штучно створює шалену конкуренцію  всередині кожної партії. Эксперти підкреслюють: цього разу виборці можуть віддавати перевагу не стільки політсилі, скільки лідеру у її лавах. Так, за результатами соціологічного опитування на 2-му територіальному окрузі перше місце електоральних симпатій на сьогодні посідає відомий політик Віталій Гудзенко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Про це KV повідомила соціолог Анна Федченко, посилаючись на дані соціологічного опитування серед мешканців Білоцерківського району Київщини.

“Відповіді респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання: “Якщо б вибори в Київську обласну раду відбулися у найближчу неділю, то за кандидатів яких політичних сил Ви б проголосували?” розподілилися наступним чином: 

1. Партія “За майбутнє” (Гудзенко В.І.) – 12,9%;

2. Партія “Слуга народу” (Вихор С.А.) – 9,7%;

3. Партія “Європейська солідарність” (Глинянний Л.П.) – 8,3%;

4. Партія “Всеукраїнське об’єднання Батьківщина” (Світовенко В. В.)- 7,2%;

5.  Партія “Опозиційна платформа – За життя” (Цаплієнко О.І) – 4,1%;

6. Радикальна партія Олега Ляшка (Харута В.Г.) – 4,1%;

7. Партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода” (Хрик В.М.) – 3,8%;

8. Партія “Удар” (Замараєв А. В.) – 2,8%;

Інші партії (“Голос” (Федін Я. В.; “Національного егоїзму” (Ярмошенко В.І.) “Україна славетна” (Рогоза А.М.) “Рідна країна” (Коробко Т. І), “Наш край” (Фурдичка М.Г.) та інші) – 10,5%. Не визначилися – 36,6 %”, – написала Анна Федченко.

За її словами, цей віртуальний рейтинг підтверджується відповідями респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання, за кого з нижченазваних осіб і партії, які вони представляють, виборці готові проголосувати на наступних виборах у Білоцерківську районну раду, відповіді розподілилися так: Гудзенко. В.І. – 15,2%; Вахній С.П. – 7,6%; Бабенко В.М. – 5,9%; Голуб Р.Т. – 3,5%; Бачинська В.П. – 2,8%; Інші (Хрик В.М., Федорчук В.В., Мисник В.В. та інші) – 4,7%. Не визначилися – 44,4%. Не знають жодного з названих осіб – 15,9%.

Таким чином, кандидати в депутати в першу чергу змагаються не зі своїми політичними опонентами, а зі своїми однопартійцями. 

“Річ у тім, що на кожному виборчому окрузі від кожної партії зареєстровано декілька кандидатів. Тобто переможець в першу чергу повинен набрати більше голосів у свою підтримку, ніж його колеги по партії. В цьому випадку кандидат більше зацікавлений в тому, щоб його однопартійці слабо провели цю виборчу кампанію. Відповідно, він так чи інакше почне робити все щоб їх загальмувати. А в результаті партія в цілому буде “просідати” на всьому  виборчому полі. Щоб вийти з цієї ситуації, деякі партії проводять потужну агітаційну кампанію по цілому регіону або навіть країні. Але на місцевих виборах це не дуже спрацьовує, адже проблеми в районах та територіальних громадах різні. І те, що хвилює виборців у Києві, не хвилює у Жмеринці. В такому випадку спрацьовує так званий електоральний “паровоз”. Так називають потужну політичну фігуру, яка має особисту і безперечну підтримку виборців у відповідному виборчому окрузі. На своєму імені та авторитеті подібний кандидат може витягнути рейтинг партії не тільки в одному районі, а й навіть в області. Приклади такі були. Така ж картина спостерігається і сьогодні”, – прокоментував KV політичний експерт Костянтин Новопільський. 

За його словами, результати соцдослідження, проведеного у новоствореному Білоцерківському районі, підтверджують це. Адже згідно цих даних на чергових виборах депутатів Київської обласної ради у 2-му територіальному окрузі перше місце на сьогодні посідає представник партії “За Майбутнє”.  Цю людину добре знають у всьому виборчому окрузі. Це Віталій Гудзенко. 

“Іншими словами, потужні електоральні “паровози” можуть “привезти” до перемоги  і нові, ще політично нерозкручені партії. Цим і цікаві місцеві вибори. Але все ще може змінитися. До дня голосування ще більше тижня, а відсоток виборців, які ще не визначились досить великий”, – підсумував експерт.

Довідка: Дослідження проводилось соціологічною групою “Федченко Анна” з 07.10.20 по 12.10.20 у 26 населених пунктах Білоцерківського району. Всього було опитано 1186 людини старших за 18 років (статистична похибка (плюс-мінус) 2,9%). Опитування проводилося методом інтерв’ю. Вибірка квотна, багатоступінчата; репрезентативна за статтю, віком та місцем проживання.

Фото: Facebook-сторінка Анни Федченко

Олексій Вєтров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас