Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Славетну 72 ОМБр очолив Герой України полковник Іван Віннік
Славетну 72 ОМБр очолив Герой України полковник Іван Віннік
Вівторок 9 Серпня, 2022

72-гу окрему механізовану бригаду ЗСУ імені Чорних Запорожців очолив Герой України полковник Іван Віннік. 

Про це повідомила пресслужба військової частини.

У бригаді подякували попередньому командиру Олександру ВдовиченкуВін очолював 72 ОМБр з початку вересня 2021-го.

“Шлях від лейтенанта до полковника, від інжерера ремонтної роти до командира бригади. Донбас. Авдіївка. Київщина. Мощун. Знову Донбас – гартували нас разом. Найвищим гартом. Дякуємо Олександру “Слов’яну” Вдовиченку за мужність, силу, рішучість, любов та відданість частині. Вдачі та перемог Вам на новому шляху! Далі Чорних Запорожців в бій вестиме Герой України полковник Іван Віннік”, – йдеться в повідомленні. 

Що відомо про нового комбрига “Чорних Запорожців” Івана Вінніка?

2008 року Іван Віннік закінчив факультет військової підготовки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за спеціальністю “Озброєння та техніка танкових військ”.

Військову службу розпочав на посаді заступника командира танкової роти з озброєння 30-ї окремої механізованої бригади.. У 2010 році був призначений командиром танкової роти, у 2016 — командиром механізованого батальйону.

На війні – з 2014 року.

Як відомо з відкритих джерел, під час “зачистки” від бойовиків села Степанівка Шахтарського району особисто забезпечував прикриття особового складу підрозділу 95-ї окремої аеромобільної бригади від шквального вогню противника, знищив замаскований танк противника, який контролював одночасно дві вулиці населеного пункту.

Під час просування по вулиці помітив гранатометників противника, прийняв на свій танк два постріли з протитанкового гранатомета, чим врятував життя особового складу десантників. 29 липня виїхав зі своїм екіпажем на допомогу десантникам, маючи в боєкомплекті танка один снаряд. Останнім снарядом екіпаж танку знищив танк противника. 10 серпня, під час масованого обстрілу Степанівки російсько-терористичними підрозділами з важкої артилерії, прийняв рішення щодо виведення підрозділу з-під вогневого обстрілу, що дозволило зберегти особовий склад і техніку для ведення подальших бойових дій.

Брав участь у боях за звільнення міста Міусинська, села Червона Поляна Антрацитівського району, міста Лутугине, міста Щастя та інших населених пунктів Луганської області.
Загалом в період з липня по вересень 2014 року танкова рота під керівництвом капітана Вінніка виконала низку бойових завдань, в ході яких були мінімальні втрати серед особового складу.

У квітні 2016 року отримав військове звання майора та був призначений командиром механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади; згодом отримав звання підполковника.

Звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” отримав 6 березня 2019 року.

“За його плечима – бої за Савур-Могилу, Міусинськ, Червону Поляну, Лутугіно, Білокам’янку, Щастя та інші населені пункти. Значна кількість знищеної ворожої техніки. Та головне – підполковник Віннік, а у 2014 році під Савур-Могилою тоді ще капітан Віннік показав виняткову сміливість, вмілість, витримку та мужність у бою. Виходив із найскладніших, часом, здавалося б, безнадійних ситуацій”, – сказав тодішній президент Петро Порошенко під час вручення Вінніку Золотої Зірки Героя України.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors