Categories: Новини

Скасування націоналізації ПриватБанку: справу повернули до суду

Позов екс-власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій банку відновили в суді. Рішення судів може скасувати націоналізацію установи, яка коштувала державі 198 млрд гривень.

Таке рішення ухвалила колегія суддів Північного апеляційного господарського суду. Вона скасувала рішення Господарського суду Києва, яким справа була припинена в судах, передає “Дзеркало тижня“.

Коломойський і його офшорна компанія Triantal Investments Ltd вимагають скасування націоналізації ПриватБанку і повернення їх часток в акціонерному капіталі банку – 41,6% і 16,5%.

“Справа розглядалася у Господарському суді Києва, практично дійшла до завершення і була призупинена до закінчення судового розгляду про правомірність націоналізації в апеляційному суді. Протягом року цей позов розглядався, але завдяки рішенню Північного апеляційного, незабаром до нього повернуться. З огляду на, що в минулий раз розгляд справи практично завершився, то для ухвалення остаточного рішення вистачить і одного засідання”, – пояснюється у статті.

У ПриватБанку вже відреагували на резонансне рішення суду. У фінустанові заявили, що не зважаючи на порушення термінів подачі апеляції одним з відповідачем і “антиколомойський” закон справу таки відновили.

Як повідомлялося, госпсуд Києва 16 жовтня призупинив розгляд позову екс-власників ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій до вирішення справи по апеляції.

Нагадаємо, уряд України 18 грудня 2016 року, з врахуванням пропозиції НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, пухвалив рішення про його націоналізацію. У фінустанову одразу влили понад 155 млрд грн, пізніше сума збільшилася.

Ексвласники банку вважають проведену націоналізацію незаконною, а ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди.

Міжнародне детективне агентство Kroll встановило, що ПриватБанк був об’єктом масштабних шахрайських дій, а це призвело до нанесення фінустанові збитків щонайменше на 5,5 млрд доларів.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також до компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., що ймовірно належать їм.

В цей же період Високий суд Лондона виніс постанову про арешт активів колишніх акціонерів ПриватБанку в усьому світі. Суд при цьому зобов’язав Коломойського розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, що безпосередньо беруть участь в розгляді справи. Відповідне рішення було ухвалено на підставі наданих доказів щодо виведення з українського банку 2 млрд доларів.

admin

Recent Posts

У Білій Церкві затримали 38-річного чоловіка, який викрав дефібрилятор

Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…

1 тиждень ago

У Білій Церкві та Шкарівці виявлено незаконні сміттєзвалища небезпечних відходів

“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …

1 тиждень ago

У Білій Церкві побудують садочок за 167 млн грн коштом Європейського інвестиційного банку

Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…

1 тиждень ago

У Білій Церкві виділили понад 3 млн грн на будівництво місцевої системи оповіщення

Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…

2 тижні ago

Білоцерківець Дмитро Шерехора – бронзовий призер чемпіонату України з класичного пауерліфтингу

Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…

2 тижні ago

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнеться включення опалення житлового фонду

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…

1 місяць ago