Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Що по виборам у Білій Церкві?
Що по виборам у Білій Церкві?
Вівторок 9 Червня, 2020

Незабаром стартують місцеві вибори, тому передвиборчі баталії набирають обертів. Коротко по нинішнім розкладам:

  • Самовисування в Білій Церкві заборонене, відтак стати міським головою або депутатом міської ради можна буде лише від партії. Перебіжчики шукають нові або популярні старі політичні проєкти.
  • “Слуга народу” після провалу свого кандидата на парламентських виборах досі не знайшла кандидата здатного поборотися за крісло мера. Дмитро Киришун скоріш за все балотуватиметься на депутата, оскільки рейтинг Слуги в місті на досить високому рівні, що дасть змогу створити велику фракцію.
  • Найбільш цікавим є вибір нинішнього голови міста і фаворита прийдешніх виборів Геннадія Дикого, який минулого разу обирався від “Самопомочі”, яка на виборах 2015 року отримала найбільшу фракцію у Білій Церкві, а зараз фактично є політичним трупом. Всім відомо, що нинішній мер має близький зв’язок з партією минулого президента Петра Порошенка “Європейська солідарність”, тому розглядає пропозицію висуватися від неї або створювати свою, хоча на це лишається небагато часу.
  • Ситуація з “ЄС” загалом цікава, оскільки в місті утворився такий собі тріумвірат. З одного боку Геннадій Дикий зі своєю командою, з другого боку Хвича Мепарішвілі — очільник обласного осередку партії, з третього боку — Василь Хмельницький, який курує нинішню фракцію “ЄС” в міськраді, яка славиться своєю агресивною критикою Дикого. Тому як цим групам дійти спільного знаменника — запитання. Запасаймося попкорном ?
  • “Радикали” Ляшка значно втратили у рейтингу в порівнянні з 2015 роком, тому ризикують не пройти до міськради. Тому головний радикал Олександр Поляруш знаходиться в пошуках оптимальної партії. Не виключено, що він очолить боротьбу від “Сили і Честі” Смешка, яка зайняла 3 місце в Білій Церкві на парламентських виборах 2019 року і претендує на власну фракцію.
  • Партія “Батьківщина” за останній рік оновила свій склад, з партії та фракцій вийшло багато обласних та міських депутатів і тепер друга за популярністю в Білій Церкві партія поповнилася екс-регіоналами та опоблоківцями Королем та Грисюком і сумнозвісним Русланом Браславським, якого звинувачують в авторстві “конституції” терористичної “днр”. Проте здатність швидко перевзуватися скоріш за все дозволить новим партійцям отримати фракцію.
  • Партія “Свобода”, яка тривалий час мала доволі високий рейтинг в місті, буде робити ставку на постійних членах партії і відсутності у списках тушок з інших партій. Проте така політика не вберегла фракцію від появи тушки у своєму нинішньому складі, а саме депутат Підопригора, який очолив сумнозвісну земельну комісію після того, як був виключений з партії та фракції. Колишній секретар міськради свободівець Вадим Кошель міг би поборотися за крісло мера, проте невдалий результат на парламентських виборах скоріш за все приведе його лише до нового депутатського корпусу.
  • Окрім “Слуги народу” в раді може з’явитися новостворена партія “Голос”, яка “стрельнула” на парламентських виборах, проте стрімко втратила рейтинг через свою помірковану позицію. В Білій Церкві “Голос” та його представниця Наталія Бігарі отримали високі результати, тому шанси безумовно є. Нова команда складатиметься з колишніх “самопомічників” та місцевих активістів.
  • Проросійський опоблок, який мав невелику фракцію в міськраді оновився до опоплатформи “За життя”. Стрімкий ріст рейтингу екс-регіоналів останнім часом може дозволити створити власну фракцію. Очолити її можуть як одіозний екс-суддя Володимир Санін, так і вічний регіонал Володимир Гламазда.
  • Також залишається невідомим доля партії колишнього мера Василя Савчука. Скоріш за все даний політпроєкт підійшов до свого кінця і рейтинг не дозволить створити власну фракцію, тому Василь Савчук може позмагатися на виборах у складі однієї з відомих партій.
  • Фракція УКРОП зникла з політичної арени України і Білої Церкви, тому члени цієї фракції скоріш за все шукатимуть щастя деінде.
  • За своє місце під сонцем поборяться нові політпроєкти, які не мають високого рейтингу, але мають прихильників: партія Шарія, Демсокира, Факел та інші.

Нечипір Бідний

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors