Рада ухвалила закон про списання податкових боргів до 3060 грн

Податкові борги

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому проєкт закону №4430, який передбачає списання підприємцям і населенню податкових боргів до 3060 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Документ підтримали 302 нардепи, 305 голосами депутати підтримали негайне підписання закону спікером Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, він передбачає списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо його сукупний розмір за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 1 листопада 2020 року.

Крім того, документ пропонує відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 грн.

Передбачається списання пені та штрафних санкцій у разі самостійної сплати податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з дня набрання чинності цього закону. Також збільшено поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів стягнення до 3060 грн.

Закон також передбачає звільнення платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року, а також звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску платників податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 січня по 31 травня 2021 року за себе, визначити, що цей період включаються до страхового стажу.

Читайте також: Українські підприємці отримають компенсації під час локдауну – рішення Ради

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас