Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Прихильники УПЦ у Білій Церкві готують силове протистояння, щоб монтувати кадри для роспропаганди 
Прихильники УПЦ у Білій Церкві готують силове протистояння, щоб монтувати кадри для роспропаганди 
Середа 5 Липня, 2023

Представники УПЦ МП намагаються створити штучний привід до силового протистояння навколо Спасо-Преображенського собору у Білій Церкві, щоб потім на весь світ заявити про «ганєнія на Украінє». Про це повідомив митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій Зоря.

Нагадаємо, у квітні рішенням сесії Білоцерківської міської ради було розірвано договір, за яким комунальну власність – комплекс Спасо-Преображенського собору – було передано релігійній громаді РПЦ. Відтоді більшу частину рухомих речей представники МП винесли з храму. 

29 червня 2023 р. БМР передала комплекс Спасо-Преображенського собору УПЦ, а 30 червня було підписано договір між єпархією ПЦУ і Управлінням комунального майна щодо передачі комплексу собору в користування Православній Церкві України. 

З 30 червня 2023 р. єдиним законним користувачем Спасо-Преображенського собору м. Біла Церква є Управління Білоцерківської єпархії ПЦУ.

“Прихильники Моспатріархату та путінський орденоносець митрополит МП Августин Маркевич незаконно перешкоджають настоятелю собору протоієрею Миколі Гопайничу та парафіянам ПЦУ увійти до собору. У звʼязку з цим були зроблені відповідні заяви до правоохоронних органів.” – пише митрополит Євстратій.

«Як правлячий архиєрей заявляю, що на наше переконання сторона прихильників російського патріархату зараз свідомо створює провокаційну ситуацію. Розуміючи, що законних підстав перебувати в соборі у них нема, вони спеціально намагаються створити штучний привід до силового протистояння, щоби потім змонтованими кадрами і тиражованими заявами підкріплювалися тези роспропаганди про «ганєнія на Украінє.

В такий спосіб вони свідомо допомагають російському агресору в гібридній війні проти України.

Але правда і закон – на нашому боці. І час панування гундяєвського «русского міра» в головному храмі Білої Церкви – сплив!» – додав митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій Зоря.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors