З 1 липня 2019 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону. Про це пише Liga.Net.
“Тепер, якщо вартість товарів в посилці сумарно перевищує 100 євро, одержувач-фізособа зобов’язаний сплатити податок на додану вартість. Раніше цей поріг становив 150 євро“, – пише видання.
Зміни стосуються товарів в міжнародних і експрес-відправленнях, що заходять в Україну, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача в одній депеші від одного відправника.
Як зазначається, додаткових платежів буде два: ПДВ 20% і мито 10%. Все це одержувач повинен буде сплатити тільки з суми, яка вийшла за межі 100 євро. Тобто за посилку, всередині якої товарів на 140 євро – з урахуванням вартості доставки – зверху потрібно додати 8 євро ПДВ і 4 євро мита.
Раніше платити державі потрібно було тільки за ту посилку, вартість якої перевищує 150 євро (4,5 тис грн). То вже за новими правилами бар’єр знизять до 100 євро (3,2 тис грн).
А ось обмеження, коли можна було відправляти не більш трьох посилок в місяць на одну особу – поки відмінили. Оскільки чим більше посилок, тим більше грошей українці заплатять до бюджету.
Нововведення вплинуть тільки на тих, хто робить покупки на великі суми за кордоном для себе, або перепродує їх. Таких близько 7%.
Для розрахунку суми буде застосовуватися курс НБУ, встановлений на 00:00 дня подання митної декларації або визначення податкових зобов’язань.
Правило “100 євро” діє для фізичних осіб. Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців безмитний ліміт залишається на рівні 150 євро.
Влада впевнена, що зміна насамперед вплине на тих, хто обходить правила ввезення міжнародних посилок.
Згідно з повідомленням, зміни не торкнуться правил особистого ввезення: сумарна вартість ввезених товарів – до 500 євро (до 1000 євро в аеропортах) податком не обкладається. “Це якщо перетинати кордон не частіше разу на три доби. Якщо частіше, доведеться обмежитися сумою в 50 євро. Або сплачувати податок”, – пише видання.