Подорожчання електроенергії: українців чекає підвищення комуналки та цін у магазинах

Електроенергія подорожчання

Уряд ухвалив рішення зменшити потужності державних атомних електростанцій і збільшити закупівлі у вугільних ТЕС, які належать приватній компанії-монополістці ДТЕК.

До слова, державні АЕС дають найдешевшу електроенергію, а закупівля у приватників коштуватиме дорого.

Про це повідомляють Факти ICTV.

Ми трохи так здивовані таким рішенням адже це найдешевший вид генерації і до чого це призведе? Звичайно, це призведе до підвищення тарифу для населення і для промисловості, – сказала експерт в галузі і екссекретарка комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Вікторія Войціцька.


Уряд планує вже 10 травня призупинити роботу трьох блоків АЕС і знизити потужності ще п’яти. Через це Україна втратить 40% найдешевшої електроенергії і повинна буде закуповувати її дорожче в три рази.

Завжди такі схеми пояснюються красивими словами. Але схема – це схема. Генерація атомних електростанцій повинні включатися в першу чергу, тому що вона є найдешешвша. А найдорожча повинна включатися після дешевших, – сказав голова комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

На думку експертів, рішення Кабміну може не тільки погіршити стан державної економіки, а й вплинути на екологію. Атомна енергія, від якої хочуть відмовитися, є найчистішим способом видобутку електроенергії. Перейти хочуть на спалювання вугілля.

Вугілля спалюється на радянських ТЕС, які ніхто не модернізував останнім часом. ККД бажає кращого. Тому дивує таке рішення уряду, – сказав заступник голови комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олег Семінський.

Наслідки рішення уряду, якщо воно все ж буде втілене, відчує кожен українець. Це відіб’ється на комунальних платіжках і цінах в магазинах.

Все це, як ланцюгова реакція, призведе до того, що по ланцюжку зі збільшенням ціни на електроенергію буде збільшуватися і ціна для кінцевого споживача. І це насправді шлях до повної економічної катастрофи для країни, – сказала Войціцька.

В Україні рекордно здорожчала електрика – причина:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас