Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Під щільним вогнем гранатометів зустріли ДРГ росіян: Наєв нагородив чернігівських прикордонників
Під щільним вогнем гранатометів зустріли ДРГ росіян: Наєв нагородив чернігівських прикордонників
П’ятниця 4 Серпня, 2023

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв під час робочої поїздки в Чернігівську область відвідав позиції бійців Державної прикордонної служби.

Про це повідомили Сергій Наєв у своєму телеграм-каналі та пресслужба командування Об’єднаних сил ЗСУ.

Під час роботи на Чернігівщині відвідав позиції прикордонників. Перевірив стан та умови несення служби, обговорив з командним складом обстановку на ділянці державного кордону та питання взаємодії підрозділів силових відомств, що входять до складу Сил оборони.

Користуючись нагодою, мав честь вручити відзнаки «За службутазвитягу» чотирьом прикордонникам, які, перебуваючи на спостережному пункті, на лінії державного кордону з росією виявили ворожу ДРГ. Воїни вчасно вступили у вогневий контакт та вмілими діями змусили диверсантів вдатися до втечі“, – написав Наєв

– Тут, на Чернігівському напрямку ви зупинили диверсійну розвідувальну групу російської федерації. Нанесли ворогові вогневе ураження і примусили його відступити з території України. Ви діяли абсолютно правильно, виконали свій обов’язок, зберегли державний кордон недоторканим і не допустили його перетинання ворожими силами, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Прикордонники, які входили тієї доби до складу наряду мають досвід ведення бойових дій ще з 2014 року, є досвідченими професіоналами і діяли чітко та холоднокровно.

Коли посеред білого дня ворог раптом почав обстрілювати прикордонну смугу з автоматичних гранатометів, старший наряду майстер сержант Руслан розгадав задум росіян і наказав своїм підлеглим приховано зайняти позиції на місцевості не припиняючи спостереження. І вивявився правим – росіяни вирішили, що після такого щільного обстрілу у смузі нікого не залишилося і рушили на прорив кордону. Ворог діяв грамотно та організовано, рухаючись «двійками» на відстані одна від одної. Але їхній задум був перерваний вогнем українських прикордонників.

Прикордонник Олексій першим виявив ворога і підпустивши першу пару диверсантів на лічені десятки метрів, відкрив вогонь по передовій групі. Решту диверсантів накрили вогнем його колеги. Бій тривав не довго. Наразившись на неочікуваний опір, росіяни збилися до купи й під прикриттям АГС-ів швидко почали відступати у зворотному напрямку.

– Загалом у липні цього року на Чернігівському та Сумському напрямках зірвано чотири спроби ДРГ противника проникнути на територію України, – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За словами командувача, з метою недопущення їх успішних дій працює система заходів, у якій задіяні підрозділи Державної прикордонної служби, Збройних Сил, ССО, СБУ, НГУ та Національної поліції. Уся координація та керування відбувається з єдиного центру військовим командуванням. Контрдиверсійні заходи у разі потреби можуть посилюватися застосуванням ствольної артилерії, мінометів та групової зброї.

На ділянках, де прогнозується вірогідність проникнення диверсійних груп ворога, посилюється щільність наших військ, збільшується кількість спостережних постів, а також вживаються заходи щодо інженерного облаштування лінії кордону. Зокрема це керовані протипіхотні мінні поля, протитанкові мінні поля та інженерні загородження невибухового типу.

Така робота триває цілодобово. І для того, аби не допустити успішних дій диверсійно-розвідувальних груп, підрозділи Сил оборони України у Північній операційній зоні роблять для цього усе необхідне.

– Вже понад рік триває сучасна повномасштабна війна. І перевагу в ній матиме той, хто буде більш кмітливішим, професійним і компетентним. Тому наші воїни постійно працюють над тим, щоб підвищити свою готовність до адекватного реагування на ймовірну активність ДРГ противника, – зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв, повідомляє пресслужба командування.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors