Здійснення вогневої підтримки під час наступу чи контратаки, завдавання ударів по військах противника, висадка та підтримка з повітря своїх десантів, знищення повітряних та аеромобільних десантів, рейдових, передових та інших загонів противника. Все це про армійської авіації Сил оборони України.
Про це повідомляє Командування об’єднаних сил Збройних Сил України.
Задля підтримання бойового вишколу наймобільнішої та найефективнішої складової Збройних Сил України, в Північній операційній зоні, під керівництвом командувача Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва проведено низку навчань екіпажів бойових вертольотів Мі-24 та військово-транспортних вертольотів Мі-8 із бойовою стрільбою.
У своєму телеграм-каналі Сергій Наєв повідомив:
“Підготовка армійської авіації – процес дуже складний. До нього залучені передові авіанавідники, які мають точно визначити ціль та своєчасно передати її координати льотчику-оператору для наведення та ураження, інженерно-технічний склад, який готує авіаційну техніку до польотів, а також льотчики, мають бути готовим до виконання завдань цілодобово за будь-яких погодних умов”.
А також показав відео з навчань.
За словами командувача, пілоти відпрацьовують ті завдання, які їм необхідні в реальній бойовій ситуації, готуються за відповідними льотними вправами й одночасно набувають певного досвіду.
– Левова частка вертолітників, що зараз беруть участь у тренування нещодавно повернулися з виконання бойових завдань на сході нашої держави. Свій багаторічний та безоцінний бойовий досвід, який отримали там, сьогодні вони передають молодим льотчикам, – зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Як повідомив командувач, протягом кількох днів разом тренувалися і група бойового управління, і льотчики, і інженерно-технічний склад, тому що єдина робота єдиної команди – це запорука успішного виконання бойових завдань.
– Зокрема, фахівці інженерно-авіаційної служби проводять чимало різних видів підготовок згідно з регламентом технічної експлуатації авіаційної техніки. Зважаючи кількість польотів та складність виконання завдань, велике навантаження та відповідальність покладається саме на техніків, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За словами командувача, особовий склад вертолітного підрозділу дуже мотивований, готовий до виконання завдань і продовжує свою підготовку задля того, щоб бити ворога з повітря.
– Я поспілкувався із командиром, із льотним складом, з інженерно-технічними фахівцями. Усі вони є майстрами військової справи. Я на власні очі побачив, як вони продовжують підвищувати свою майстерність і я впевнений – коли знадобиться, ці льотчики виконають своє завдання на відмінно, – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.