Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > П’ять великих перемог у війні з Росією. Що розповів генерал Наєв на тлі чуток про свою відставку
П’ять великих перемог у війні з Росією. Що розповів генерал Наєв на тлі чуток про свою відставку
Понеділок 20 Листопада, 2023

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв заявив про втілення під його безпосереднім керівництвом п’яти стратегічних операцій, які дозволили Україні зірвати задум Росії щодо швидкої перемоги та окупації України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Про це йдеться в його програмній статті, опублікованій державним інформагентством “Укрінформ“.

Минулого тижня українські ЗМІ та політики припускали, що Наєву загрожує відставка, але цього не сталось.

Першим своїм досягненням він називає те, що ЗСУ оперативно розгорнули сили оборони перед російським вторгненням. Мовляв, Наєв ще 23 лютого віддав письмове розпорядження всім командирам угруповань провести оперативне розгортання та вивести частини і підрозділи у райони бойового призначення.

“Якби ми це не виконали, війну ми б зустріли в казармах і на полігонах”, – пише генерал.

Другим своїм досягненням він називає те, що армія була готова до вторгнення.

“Ми зуміли передбачити дату і час вторгнення агресора, що дало можливість підготуватись до нападу противника”, – стверджує він.

Зокрема, за словами Наєва, ще 21 лютого він поставив завдання всім командувачам та командирам розгорнути війська для відбиття збройної агресії, а вже 23 лютого він продублював свій наказ письмово.

“Мої внутрішні відчуття підказали мені, що вторгнення може статися саме 24 числа. Тому я одразу викликав всіх сімох командувачів угруповань та наказав їм до 4 години ранку 24 лютого привести війська у готовність до відбиття агресії”, – пригадує командувач Об’єднаних сил.

Важливим досягненням він вважає те, що Чорне море залишилося українським попри плани росіян через Вознесенськ відрізати Миколаївську та Одеську області, а тоді висадити десант і окупувати не лише Одесу й Миколаїв, але й усі ці регіони цілком.

“Але всі ворожі батальйонно-тактичні групи, які перебували в районі Вознесенська, Нової Одеси та Баштанки, потрапили під щільне вогневе ураження українських захисників. Авіація виконувала на один літак по 5-6 вильотів, артилерія не шкодувала боєприпасів. У підсумку ворог протягом шести діб зазнав настільки великих втрат, що був змушений відмовитись від наступу”, – стверджує Наєв.

Наєв також стверджує, що завдяки його наказам та зусиллям ЗСУ вдалося зберегти найбільш боєздатну частину війська, зосереджену на початку вторгнення у Донецькій та Луганській областях.

Мовляв, росіяни планували прорватися з півдня та оточити угрупування найбільш досвідчених та боєздатних підрозділів – понад 15 бригад.

“Я керував безпосередньо на пункті управління діями 55 та 44 окремих артилерійських бригад. У повітря була піднята вся наявна у тому районі безпілотна авіація. Протягом шести годин ми завдавали вогневе ураження по колонах ворога. І в той день противник не зумів просунутися, зазнав втрат та відкотився назад”, – пише Наєв.

Якщо зірвати плани росіян не вдалося б, вони розгромили б найбільш боєздатну частину ЗСУ.

“Збройна боротьба потім втратила б сенс. Це б означало, що Україна повністю пала”, – підсумовує генерал.

Він також стверджує, що саме під його керівництвом заклали підґрунтя для стрімкого і неочікуваного для росіян звільнення Харківщини восени минулого року.

Мовляв, навіть західні експерти захоплюються діями ЗСУ та переймають досвід українського командування.

Стаття вийшла на тлі чуток, що вирують в українському інформпросторі в останні тижні, щодо ймовірних відставок вищого військового командування України.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors