Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Окупанти ґвалтували дітей та дорослих на усіх захоплюваних територіях України
Окупанти ґвалтували дітей та дорослих на усіх захоплюваних територіях України
Середа 13 Квітня, 2022

На всіх територіях України, які були звільнені від російських окупантів, зокрема у Херсонській, Харківській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Луганській областях, фіксується все більше випадків ґвалтування та глумління стосовно жінок, чоловіків, літніх людей, підлітків та дітей.

Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко в ефірі інформаційного телемарафону.

За її словами, злочини сексуального насильства над цивільними зараз фіксуються правоохоронними органами, Національною поліцією, органами прокуратури, а також громадськими організаціями, які часто є першими, з ким виходять на контакт постраждалі.

“Сьогодні важливо документувати такі злочини проти цивільних людей, ідентифікувати не тільки постраждалих, але й ідентифікувати тих злочинців, що їх скоїли. Сексуальне насильство під час війни – це військовий злочин або злочин проти людяності, який не має термінів давнини. За ці злочини несуть відповідальність і мають бути покарані не тільки безпосередні ґвалтівники, але й їхні командири, військове та політичне керівництво Російської Федерації. Вони або віддавали такі накази, або мовчазно погоджувались на катування і насильство стосовно українських громадян”, – зазначила Левченко.

Вона закликала всіх постраждалих не мовчати, а повідомляти про випадки вчиненого російськими окупантами насильства на урядову гарячу лінію 15-47 або до правозахисників “Ла Страда-Україна” 116-123 (з мобільних телефонів).

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors