Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Одна з найбільших постачальниць харчів для ЗСУ Тетяна Глиняна з Білої Церкви придбала 4 готелі в Хорватії
Одна з найбільших постачальниць харчів для ЗСУ Тетяна Глиняна з Білої Церкви придбала 4 готелі в Хорватії
Понеділок 8 Січня, 2024

Постачальниця харчових продуктів для Міноборони України Тетяна Глиняна з Білої Церкви стала власницею чотирьох готелів у курортному місті Спліт в Хорватії. Про це йдеться у розслідуванні NV Бізнес.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Наприкінці 2023 року співрозмовник журналістів, знайомий з роботою готельного бізнесу в Спліті, розповів, що принаймні три готелі в центрі цього курортного хорватського міста отримали нову власницю з України.

За даними бізнес-реєстру Хорватії вдалось встановити, що з осені 2023 року Глиняна стала бенефіціаром компаній «Zen Adria d.o.o.», «Pigment d.o.o.», «Mimoza d.o.o.». А у ще одній фірмі «Nazarii d.o.o.» вона стала засновницею у 2016 році (у 2022 році на деякий час її власником ставала її донька Ірина Кут. Місце реєстрації «Nazarii d.o.o.» у Брелі, скоріше за все, є місцем реєстрації особисто Тетяни Глиняної. Саме ця адреса вказана в одному з хорватських реєстрів).

Ці компанії володіють такими готелями у Спліті:

  • бутік-готель Mirari має 18 кімнат, ресторан і басейн на даху;
  • готель Ora категорії має 24 номери, ресторан та конгрес-центр на 50 осіб;
  • бутік-готель Luxe категорії має 30 номерів, ресторан, СПА-центр та конференц-кімнату на 8 осіб;
  • готель Posh категорії має 6 апартаментів, басейн на даху, СПА-центр.

Згідно з інформацією, що розміщена на сайтах агенцій нерухомості у Спліті, готелі з подібною локацією, що мають 18 і більше номерів коштують від 2,5−3 мільйонів євро. Тобто для купівлі чотирьох готелів у центрі Спліту потрібно було витратити понад 10 мільйонів євро.

Зазначимо, що Тетяну Глиняну з Білої Церкви називають лідеркою одної з найбільших бізнес-груп, що постачають продукти харчування Збройним силам України з грудня 1995 року. Однак, ціни харчів ТОВ «Гранд консалту», засновницею якого є Тетяна Глиняна, в актуальних контрактах з Міноборони дуже завищені. Наприклад, в контракті, що діяв у другому півріччі 2023 року, звичайна гречка коштувала 66 гривень за кілограм. А в контракті на перші три місяці 2024 року гречка коштує 50 грн за кілограм. За даними Держстату, роздрібні ціни на гречку у цей період постійно були у півтора-два рази меншими. У липні гречка коштувала 48 грн, під кінець 2023 року ціна опустилась до 32 грн.

Крім того, у 2015 році Тетяна Глиняна фігурувала у справі про хабар полковнику Нацгвардії за сприяння перемозі у тендері по консервах за 10% від суми контракту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors