Зміна статі у 14 без згоди батьків: “Слуга народу” зареєструвала скандальний законопроєкт

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я. Він має дозволити 14-річним підліткам змінювати стать без згоди батьків та відмовлятися від лікування алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та інших небезпечних залежностей і хвороб.

Авторкою законопроєкту №2684 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я» є депутатка від партії “Слуга народу” Лада Булах (номер у списку 89).

Документ передбачає дозволити підліткам з 14 років змінювати стать без згоди батьків.

Суть основних змін:

– до Закону України «Про охорону дитинства» – полягає у внесенні поняття «дитина підліткового віку (підліток)» та напрямків соціального становлення підлітків; можливість визначати особливості прав підлітків у сфері охорони здоров’я; 

– до Основ законодавства України про охорону здоров’я – полягає у внесенні змін до статті 39 шляхом надання права підліткам у доступі до інформації про стан свого здоров’я з 14 років;

– до Цивільного кодексу України – полягає у внесенні змін до статті 285 шляхом надання права підліткам у доступі до інформації про стан свого здоров’я з 14 років, а також доповненням статті 32 положеннями про можливість неповнолітніх укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я.

Всеукраїнський собор повідомляє, що якщо уважніше подивитися на даний законопроект, то надання дітям права з 14 років укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я несе ряд небезпек.

1. 14-річні зможуть відмовлятися від лікування алкоголізму, наркоманії токсикоманії та інших небезпечних залежностей чи хвороб. На жаль, нині ми бачимо, що Україна є одним з лідерів в світі в дитячому алкоголізмі, стрімко росте підліткова наркоманія та інші види залежностей. 

Якщо до нині відповідальність за лікування несли батьки, то даний законопроект дає право підлітку відмовлятися від лікування, бо єдиним, хто приймає рішення щодо лікування стає підліток, а якщо у нього вже є залежність, то, скоріше всього, що будучи ще не до кінця зрілим підліток може приймати фатальні рішення.

2. Законопроект №2684 дозволить підліткам з 14 років міняти стать без згоди батьків, а також відмовлятися від необхідного лікування.

На сьогодні будь-які терапевтичні втручання в межах спеціалізованої психіатричної допомоги дітям із гендерною дисфорією (бажання хірургічно змінити свою стать) можуть проводитися в віці до 14 років за інформованою згодою обох батьків; після 14 років – обох батьків та дитини. (Наказ Міністерства охорони здоров’я України 15.09.2016 № 972 Розділ ІІ., частина 2 (Вторинна медична допомога), пункт 4.)

Тобто нині зміна статі можлива з 14 років лише за згодою дитини та ОБОХ батьків. 

Враховуючи те, яка розгорнута кампанія по просуванню гендерної ідеології в різних сферах, зокрема в освітніх закладах (так звана гендерно-нейтральна школа) то можна тільки уявити, які будуть наслідки того, коли підліткам будуть постійно говорити щось на зразок “подумайте, може у вас не та стать, а також, якщо хочете то з 14 років можете робити операцію і т.д…”. 

Отож законопроект 2684 дасть змогу дитині одноосібно приймати дане рішення про зміну статі, донорстві органів.

До речі, в кінці 2019 року внесено зміни в Цивільний Кодекс. Тепер там з’явилося таке уточнення:  Стаття 290. Право на донорство

1. Повнолітня дієздатна фізична особа має право бути донором крові, її компонентів, а також органів та інших анатомічних матеріалів та репродуктивних клітин. Особа віком до 18 років може бути живим донором гемопоетичних стовбурових клітин відповідно до закону.

Окрім цього, викликає особливе занепокоєння введення поняття «дитина підліткового віку (підліток) – дитина у віці з 10 до 18 років, адже не зрозуміло чи вищенаведені медичні норми, які зараз обмежені 14 річним віком, зокрема аборти, не будуть змінені на вік з 10 років, якщо даний закон приймуть. 

Наразі парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики відправив законопроєкт на доопрацювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ


  •   

Рекомендовано для Вас