Жорстоке поводження з рибою: у Польщі працівникам супермаркету дали умовні терміни

Короп супермаркет

У Польщі трьох працівників супермаркету засудили до умовного позбавлення волі за жорстоке поводження з рибою. За словами захисників тварин, це «дуже сильний сигнал і удар по варварських практиках».

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на Gazeta Wyborcza.

Позов проти працівників супермаркету подали ще 10 років тому. У справі йшлося про те, що рибу тримали без води та пакували в сухі пластикові пакети.

За словами Кароліни Кушлевич, яка захищає тварин у суді, такі дії щодо риб є варварством. Вона наголосила, що до риб досі ставляться, як до «другосортних» створінь, хоча вони теж є живими та потребують захисту.

«Ми погоджуємося вбити живу істоту, щоб вона потім потрапила на нашу тарілку. Я не хочу цього робити. Так само як я не хочу, щоб політики та єпископат вирішували моє жіноче життя», — заявила вона.

Кушлевич зазначила, що таке рішення суду є ознакою того, що система починає боротися з безкарністю за знущання з тварин.

Спершу позов захисників тварин зазнав поразки. Проте за результатами повторного розгляду вину трьох співробітників супермаркету таки визнали. 

Чоловік, який на той час був керівником рибного відділу, отримав 1 рік умовного позбавлення волі з відтермінуванням на 2 роки. Інших двох працівників засудили на 10 місяців позбавлення волі з відтермінуванням на 2 роки. Також умовно.

У польському виданні Radio Zachod наголосили, що таке рішення суду якраз збіглося зі зростанням популярності страви з коропа серед поляків. 

“У випадку з чотириногими, добитися людської емпатії та реакції на жорстокість значно легше. Але з рибою досі поводяться як з “другосортними” створіннями, як і з птахами. Важливо, щоб люди зрозуміли, що це теж жива істота і її треба захищати”, – цитує Polskie Radio Кароліну Кушлевич, адвокатку, яка у суді добивалася справедливості для коропів.

За її словами, це перший випадок, коли людину, що упаковувала живих коропів без води, визнають винною у злочині. На її думку, такий вирок допоможе зменшити обсяги торгівлі живою рибою.

Зауважається, що суд не розглядав питання того, яку подальшу долю мала придбана покупцями риба.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас