З 10 грудня в магазинах за одноразові пластикові пакети доведеться платити: названо ціни

заборона на пластикові пакети, платні пластикові пакети, з 10 грудня платні пакети, платні одноразові пакети, заборона на безкоштовні пакети

З 10 грудня в магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів.

До цієї дати будуть встановлені мінімальні ціни. Передбачається, що найменший пакет без ручок коштуватиме не дешевше ніж 2 грн.

З 10 грудня в Україні набирає чинності перший етап обмежень обігу пластикових пакетів – заборона використання безкоштовних пакетів у сфері обслуговування. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

Як приклад, із овочевих відділів супермаркетів безкоштовні пакетики зникнуть.

Заборона не торкнеться біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду.

Порушникам загрожують штрафи від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення сума штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн.

Мета такого рішення – запобігти розповсюдженню пластикових відходів.

Кабінет міністрів уже розробив (але поки не ухвалив) постанову про мінімальні ціни на пакети:

  • 2 грн/шт. – за пакети без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн/шт. – без ручок із боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3 грн/шт. – з ручками та бічними складками.

“Використання пластикових пакетів стане виваженішим, а українці поступово звикнуть купувати пакети лише за реальною потребою… Практика, яка зараз вводиться в Україні, не нова. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу…” – зазначив Руслан Стрілець, в.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас