Венедіктова підписала підозру у держзраді Медведчуку

Держзрада Медведчук

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму Путіна голові політради партії “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку.

Про це Венедіктова повідомила у Facebook.

«Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М і К. Ми з колегами з правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велася ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалася у вакуумі. За результатами вивчення зібраних матеріалів справи, я прийшла до висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити цим «парламентаріям» про підозру. Вважаю, що слідство і прокурори сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу зі свідків на підозрюваних», – написала вона.

При цьому Венедіктова не уточнила, про кого саме йде мова.

Однак у правоохоронних органах виданню УП підтвердили, що це – саме Віктор Медведчук і Тарас Козак.

За даними УП, це Віктор Медведчук і Тарас Козак. Венедіктова пише, що вони підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.

За матеріалами справи, у 2012 році Медведчук отримав дозвіл для ТОВ “Нові проекти”  на розробку родовища “Глибока” в Чорному морі за 75 км від Феодосії (там видобувають нафту і газ, загальні запаси яких розцінені в 38,85 мільярда грн).

В 2015 році Медведчук домовлявся з державою-агресором для перереєстрації цього підприємства і видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України.

Крім цього Медведчука підозрюють у державній зраді. Нараз СБУ та Офіс генпрокурора проводять спільний брифінг і розповідають про підозру.

На брифінгу журналістам було продемонстровано аудіозапис розмов Медведчука з представником уряду РФ.

Сьогодні у київському будинку Медведчука проходять обшуки, проте його на місці силовики не застали. У зв’язку з цим СБУ вживає заходів, щоб вручити йому клопотання про утримання під вартою.

  •   

Рекомендовано для Вас