В Україні вводять “карантин вихідного дня”: кому заборонено працювати

Карантин вихідного дня

У зв’язку з стрімким зростанням захворюваності Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме посилити карантинні обмеження, зокрема ввести “карантин вихідного дня”.

Про це у понеділок, 9 листопада, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу.

Планується, що з 00:00 суботи і до 00:00 понеділка працюватимуть лише:

  • аптеки.
  • продуктові магазини.
  • транспорт.
  • автозаправні станції.
  • ветеринарні аптеки.

“Розуміючи, що повний локдаун буде важко малому та середньому бізнесу перенести, ми будемо пропонувати жорсткий карантин вихідного дня. Наша пропозиція: щоб з 00 годин суботи до 00 годин понеділка у нашій країні працювали виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправочні станції, ветеринарні аптеки.Усе решта, що стосується ресторанів, кафе, інших закладів громадського харчування – щоб вони працювали виключено “на винос”, – Степанов.

“Що стосується решти магазинів, торгово-розважальних центрів – ми рекомендуємо, щоб вони у суботу й неділю були зачинені. Це стосується і решти розважальних закладів, розважальних подій, щоб вони у суботу й неділю не відбувалися“, – зазначив міністр.

Зеленський сподівається, що “карантин вихідного дня” триватиме декілька тижнів.

У МОЗ вважають, що це зменшить кількість контактів між людьми до мінімуму, що контакти звузяться до родинного кола, а це, в свою чергу, даcть “збити хвилю” поширення коронавірусної хвороби. 

Голова МОЗ сподівається уникнути таким чином повного “локдауну”, на який пішли повторно деякі європейські країни.

У Зеленського виявили коронавірус – Офіс Президента

  •   

Рекомендовано для Вас