В Україні посилять покарання за порушення ПДР: за водіння напідпитку 51 тис грн штрафу

Нові штрафи П'яний за кермом

51 тисяча гривень або до 12 років позбавлення волі за кермування у нетверезому стані – може стати реальністю. Депутати разом із МВС узялися за посилення покарань для порушників.

У парламенті зареєстровані і вже пройшли перше читання проєкти законів №2694269526962697, повідомляє Обозреватель.

Перший блок змін у ПДР стосується автомобілістів і нових штрафів, основні з них:

  • розмова по телефону за кермом – 510 грн;
  • непристебнутий ремінь – 510 грн, повторне порушення 680 грн;
  • немає номерного знака або він брудний (узагалі не видно) або без підсвічування – 510 грн;
  • відсутність мотошолома (для мотоциклістів) – 510 грн;
  • порушення правил стоянки, ненадання переваги в русі авто поліції, швидкої або аварійної служби з мигалками – 680 гривень;
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, використання світлових приладів, проїзд на заборонний сигнал – 510 гривень;
  • їзда за кермом автомобіля без прав – 1190 грн, а вже після позбавлення прав – 20 400 грн;
  • перевищення швидкості понад 50 км/на годину в населених пунктах – до 3400 грн.

Покарання п’яних водіїв – значні штрафи і в’язниця

Імовірно, уже наступного пленарного тижня парламентарі розглянуть два з вищезгаданих законопроєктів: №2697 і №2695, які розробив правоохоронний комітет ВРУ, а в першому читанні їх було ухвалено влітку 2020 року.

Перший документ передбачає збільшення штрафів для пішоходів утричі. Наприклад, за порушення ПДР пішоходами або велосипедистами в нетверезому стані й ті, які призвели до створення аварійної обстановки – 510 грн, а за перехід дороги в недозволеному місці або на червоне світло світлофора – 255 грн.

У другому передбачено посилення покарання для водіїв, особливо тих, яких спіймали за кермом у п’яному вигляді. Розмір максимального штрафу пропонується збільшити до 51 тис. грн, а також ввести норму про можливість арешту порушника ПДР, якого двічі спіймали п’яним за кермом за останній рік.

Окрім цього, поліцейські проводитимуть спеціальні рейди з 22:00 до 08:00, під час яких копи зможуть вибірково зупиняти водіїв для перевірки на стан алкогольного сп’яніння. Подібні рейди проводитимуть у святкові дні й наступного дня після вихідних.

Ще в законопроєкті №2695 прописано, що суд не зможе звільнити від відповідальності порушників, які зробили це вперше й покаялися.

Водночас пропонується скасувати норму про умовний термін і можливість взяти людину на поруки. Максимальний термін тюремного ув’язнення залишатиметься до 12 років.

У МВС стверджують, що посилення покарання пов’язане з ростом кількості ДТП останнім часом. Адже, за офіційними даними патрульної поліції, в Україні з 1 січня до 31 грудня 2020 року відбулося 168 107 аварій, у яких загинула 3541 особа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас